Stervende zaailing?

Collapse
X
 
  • Tijd
  • Geef Weer
Clear All
new posts
  • User123
    Stoner
    Member
    • Jun 2023
    • 21

    #1

    Stervende zaailing?

    Korting op 420shop
    Hey,

    Ik ben vorige week begonnen met het ontkiemen van mijn allereerste wiet plantjes (Haze Berry Automatic). In het begin leek alles goed te gaan, maar sinds kort merk ik dat een van de drie plantjes er niet goed aan toe is… Aangezien ik geen ervaring heb, weet ik niet hoe ik deze zaailing nog kan redden en of het zelfs nog mogelijk is.

    Ik merkte op dat het plantje minder snel groeide en ook donkerder groen was. Na een aantal dagen kwam er een vernauwing in de steel waarna hij slap begon te hangen (zie foto). Na een beetje research besloot ik om er een tape rond te doen omdat ik bang ben dat hij anders volledig doorbreekt aangezien hij niet zelfstandig recht kan blijven. Ik weet niet wat de oorzaak is van de slappe steel… Deze ochtend merk ik ook dat de blaadjes beginnen opkrullen en in het midden komt er een bruine plek.

    Foto van de gezonde zaailingen:

    fetch.jpg​

    Foto’s van de zieke zaailing:

    fetch.jpg​fetch.jpg​fetch.jpg​

    Kan iemand - wel met ervaring - mij verder helpen?

    Alvast bedankt!

  • NewNoobie
    Ultra Grower
    MemberLucky Member
    • May 2022
    • 2070

    #2
    Ze stretchen ze vragen om meer licht te zoeken. Maken dat ze ondersteund worden door een sate prikker. Aarde bij doen tot juist onder de lobblaadjes.

    Comment

    • NewNoobie
      Ultra Grower
      MemberLucky Member
      • May 2022
      • 2070

      #3
      Die tape zou ik niet meer van doen anders zal het steeltje scheuren moet je maar doen als ie dikker is.

      Ondersteunen kan ook door te laten leunen op een wc rol.

      Meer licht (niet achter dubbelglas of in een propegator, meer in de zon, lamp lager(preferend, of sterker))

      Comment

      • User123
        Stoner
        Member
        • Jun 2023
        • 21

        #4
        Dus zet ik hem nu gewoon in volle zon? Het is de afgelopen dagen buiten heel warm (34°C), daarom dat ik ze even binnen staan.

        Comment


        • NewNoobie
          NewNoobie commented
          Editing a comment
          Volle zon of halve zon maar niet binnen, dubbel glas neemt teveel van bepaalde golflengtes van licht weg. Een wietplantje heeft daar biterweinig aan. Liever in de vollezon of halfschaduw.
      • NewNoobie
        Ultra Grower
        MemberLucky Member
        • May 2022
        • 2070

        #5
        Mss best in de half schaduw tijdens het warmste van de dag. Maar je snap mijn punt denk ik ze stretchen door te weinig licht

        Comment

        • User123
          Stoner
          Member
          • Jun 2023
          • 21

          #6
          Oke, Dankuwel!

          Comment

          Bezig...