Maak gratis een account aan en krijg toegang tot het volledige forum. Paswoord vergeten? klik hier om een nieuwe aan te vragen. Neem contact op indien u problemen ondervindt met inloggen of registreren.
Maak een account aan!
In een ander topic hebben we er al eens discussie over gevoerd : goud als geld. Één aspect van goud zou het geschikt maken voor geld : namelijk de relatieve zeldzaamheid ervan. Totaal zou er ongeveer 165.000ton goud beschikbaar zijn, wat dan alles is wat er ooit uit de grond zou zijn getrokken. Tot nu toe nam ik dat cijfer voor lief, want niet controleerbaar.
Maar : recent stuitte ik op info die dat getal in een ander daglicht stelt. Het kan gewoon niet kloppen.
Japan en Duitsland hebben tijdens de 2e wereldoorlog waanzinnige strooptochten ondernomen. Vooral de japanners deden dat griezelig efficient, die trokken letterlijk alles van waarde uit de door hen bezette gebieden om die waar mogelijk naar het keizerrijk terug te sturen. Echter ging het om bizar grote ladingen, en hebben ze maar kort vrij spel gehad in de pacific. Die transporten lagen vanaf 1942 sterk onder vuur, wat ze ertoe heeft aangezet bergen waardevolle spullen te verstoppen, voornamelijk op de filipijnen maar ook in Indonesië en andere plekken. Veel van het goud dat daar was verstopt is in handen gekomen van Marcos, de beruchte dictator. Veel indonesische verstopte waar bleek opeens eigendom van Soekarno, die het opsloeg in de kluizen van UBS te Zwitserland. Er schijnt een officieel document rond te zwerven waarop die goudtegoeden van Soekarno zijn gespecificeerd. Het zou gaan om 120.000ton !
Soekarno's goud was niet het enige : Marcos had dus bizarre stapels broodjes, de duitsers waren leuk aan het verzamelen geweest, Veel west europese landen hadden in aanloop naar de oorlog hun goud naar Amerika verscheept, ga zo maar door. Dat maakt het opgegeven huidige totaal van 165.000ton een uiterst onwaarschijnlijke schatting!
Ik zou graag eens rondkijken in de diepe kluizen van Zwitserland, me dunkt dat daar heel wat hakenkruis- en rijzende zonbroodjes liggen te verstoffen..
--aanvulling--
120.000ton is een onvoorstelbare hoeveelheid. Ik kan daar moeilijk m'n gedachten omheen vouwen : hoe zouden ze dat ooit verplaatst hebben zonder dat het opviel ? In elk geval is er dus een papieren spoor : er is een Gold FCL Certificate of Deposit opgedoken (jaartal : 1955, nummer 78602 C.M. 78669 ) ter waarde van -jawel- 120 miljoen kilo goud op naam van Soekarno. Waanzinnig, doet e denken aan die knakker die een paar jaar geleden werd gepakt aan de italiaanse grens met certificaten ter waarde van 500 miljoen dollar < die bestaan echt, zijn echt uitgegeven, ook al roepen de amerikaanse autoriteiten tegenwoordig dat dat bullshit is.
Last edited by moreweed; 7 August 2013, 22:34.
Reden: aanvulling
Society is like stew-if you don't keep it stirred up, you end up with a lot of scum on the top
Opmerkelijk bericht op nu.nl : de ECB zou wensen dat er een strengere norm gehanteerd gaat worden voor de kapitaaleisen van banken. Op het eerste gezicht denk ik dan : lijkt me verstandig, we zitten in een periode waarin een "zwarte zwaan"evenement aanzienlijk bestaansrecht lijkt te krijgen. Zo'n zwarte zwaan is -zoals de naam al doet vermoeden- een gebeurtenis die vanwege zeldzaamheid niet is meegenomen in modellen, en dus serieuze impact kan hebben op de computeralgoritmen die beurshandel tegenwoordig domineren.
Maar wacht eens.. de ECB doet toch al langer eisen stellen aan banken ? Er zijn de afgelopen jaren toch een aantal stresstesten geweest ? Hoe werden die ingericht, met welke eisen werkten ze toen ? En zijn de eisen die de ECB nu wil stellen anders dan eerder ? JA. Die zijn anders. Namelijk LAGER. Huh? ze willen strenger zijn en dus stellen ze lagere eisen op het gebied van kapitaal ? Zie bijgaande link : in oktober 2013 werd een eis gehanteerd van 8%. Dat wordt nu verlaagd naar 6%, en dan noemen ze dat strenger.
Het enige wat daadwerkelijk strenger zou kunnen zijn is het verder onbesproken woordje kapitaal. Er werd aangekondigd dat per 1 januari 2014 er anders gekeken zou worden naar wat nou precies meetelt voor die kapitaaleis. Dat wordt dus niet gespecificeerd, maar per geval bekeken heb ik het vermoeden. Op basis van non-disclosure wel te verstaan want anders zouden we zo maar in de gaten kunnen krijgen wat er speelt bij banken in ons euro-gebiedje.
Om met haagse Harry te spreken : Banken doen precies datgene waar ze voor in het leven zijn geroepen, ze laten je zitten.
Society is like stew-if you don't keep it stirred up, you end up with a lot of scum on the top
Rabobank schrapt duizend tot tweeduizend banen extra
Eerder kondigde de bank al aan achtduizend banen te schrappen bij de lokale Rabobank-kantoren. Dat gebeurt in het kader van het programma Visie 2016.
De duizend tot tweeduizend banen waarvan nu sprake is, komen daar nog bovenop.
\
Rabo-woordvoerder : het werkt gewoon, ons zakenmodel. Met zo min mogelijk mensen zoveel mogelijk poen binnen harken.
We moeten tenslotte die LIBOR boete afbetalen en de economie gaat slecht
Society is like stew-if you don't keep it stirred up, you end up with a lot of scum on the top
https://www.ethereum.org/ ipv bitcoin mijnen,kan je ook iets anders doen met deze rekenkracht,waarom zouden mensen dat gaan doen dan? omdat ze daarvoor betaald worden
Comment