ik heb een hele uitleg gekregen van een ex-lid LEFFE (de meeste hier kennen hem wel) als je wilt weten hoe het met zijn black jack is afgelopen stuur maar een pm
hier gaan we dan:
eerst het begin moet je sporen voor kopen:
zo kweek je paddo's:
Je pakt een confituurpot(zorg dat deze gestereliseerd is) en maakt 4 gaatjes in het deksel. Je vult de confituurpot met rogge en water. Je draait het deksel erop en zorgt ervoor dat er watjes in de gaatjes zitten. Zilverfolie overdoen en zien dat de watjes vrijkomen via een gaatje.
Dat doe je 2uur in de snelkookpan op 15psi, het substraat is nu steriel.
Wacht tot het afgekoeld is en haal je sporenspuit boven.
Houdt vuur onder je naald tot zij oplicht van warmte.Laat de naald afkoelen en prik nu in alle 4 gaatjes je spuit, en spuit maar zoveel tot je vloeistof ziet vloeien. (langs de buitenkant)
dan deze pot laten afkoelen en eens goed schudden en op een donkere plaats zetten met een temp van 25-30graden.
als je af en toe gaat schudden gaat het mycelium zich sneller verspreiden.
als het volledig gekoloniseerd is, is die confituurpot uw "spawn"dat ga je gebruiken om op uw substraat te verspreiden
STeriliseer of pasteuriseer nu stro.
maak ook een nieuwe confituurpot klaar met steriele rogge en gooi daar een beetje van je vorige spawning in.
Vul een filterzak met stro en kook dat 2uur op 15psi.
Nu ga je een afsluitbaar bakje van ongeveer 20x15x8 vullen met een laagje stro, laagje spawning, laagje stro, laagje spawning.
je brengt een casinglaag aan van minstens een halve cm! maximum 1cm
(casinglaag van bv: 5 delen vermiculiet en 1,5 deel vermiculiet)
Afsluiten en terug een paar dagen donker op 30°C zetten
Als er iets lijkend op een witte schimmel door de casinglaag heen komt mag je je casing blootstellen aan lucht
Zorg dat alles steriel is dus doe er bv een filterzak over
spray een beetje water en doe ook een scheutje water onderaan je casing in de filterzak
Flapper dagelijks met je zak en zorg dat er condens op de wanden van je zak staat. Dat zijn goede tekens.
Na korte periode oogst je paddo's
(cubensis op stro worden grooooooot en komen met vééééééééél)
nu om te klonen:
je hebdt paddo's nu je eigen paddo's nog in leven. nu snijdt je met een steriel mesje en steriele handschoen een stukje van je paddo zijn stam. en gooi je dit stukje paddostam op agar agar en na tijd verspreid da haar mycelium op het agar agar dat stukje agar met mycelium kan je dus gebruiken om op rogge te gooien ipv een sporenspuit ofzo.
ipv dan de sporen in de roggepot te spuiten, gooie je gewoon een stukje mycelium erin dat groeide op dat agar.
zo doe je het dus. dit is een van de simpelstemanieren maar wel effectief!
grtz en special thanks to LEFFE! (die alles leerde van buizerd


Leave a comment: