Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Onderzoekje, hulp gezocht!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Geef Weer
Clear All
new posts

    #16
    Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

    @Moreweed: Dank voor je instemming. Die krijg ik zelden op dit punt.

    Ik beschouw d's en t's als sociale codes, net als correct groeten en eten met mes en vork. Al die codes hebben geen enkele zin. We gebruiken ze als een soort "geheime handdruk" die laat zien dat iemand bij de groep hoort. Da's leuk en aardig, maar er zijn wel ontzettend veel van die regels. Het is bijna niet op te brengen om ze allemaal netjes te volgen. Ik heb er zelf een paar laten vallen: Ik scheer me bijvoorbeeld alleen als mijn baard gaat kriebelen, en dan nog met een tondeuze, zodat ik er altijd ongeschoren bijloop. Ik loop in versleten kleren die helaas het lekkerst zitten. Ik stuur geen kerstkaarten. Voor 12 uur 's middags ben ik niet aanspreekbaar.

    Als ik zelf zoveel sociale normen overtreed, hoe zou ik dan kunnen vallen over iemand die een d of een t verkeerd zet?

    Ik ben trouwens wel benieuwd naar een lijstje van die 20 stappen. Ik denk dat zeker 15 ervan nieuw voor me zijn. Communicatie is niet mijn specialiteit.

    Comment


      #17
      Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

      Hihi, kan me wel in je zienswijze vinden Blani, Hier staat het gezicht ook altijd vol stoppels of was het nu stobbels.

      Comment


        #18
        Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

        @Moreweed: ik kan me voorstellen dat die 'doelgericht' overkomt. Ik was er al bang voor dat die aanvallend over zou kunnen komen, terwijl dat absoluut niet de bedoeling is... We willen gewoon kijken naar 'of' er verschillen zijn, zoals sommige onderzoeken die we (ik en mijn onderzoekspartner) gelezen hebben beweren. We zijn er niet uit om te bewijzen dat cannabis gebruikers 'negatief' scoren op dergelijke vragen, vandaar dat we deze vragenlijst ook massaal verspreiden onder niet-gebruikers

        En inderdaad raar dat hij dan ook nog vraag 8 vraagt, ik hoorde van andere ook al dat hij bij sommige vraagt alle vragen in te vullen... wij filteren deze er dan sowieso uit als eerder 'nee' hebt ingevuld, maar kan me voorstellen dat het irritant is. Geen idee of het iets van de website is of iets wat ik fout heb gedaan; in beide gevallen excuses!

        En sowieso alle bedankt voor het invullen!

        Comment


          #19
          Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

          je onderzoekt dan dus de perceptie, en lui die "positief" scoren vallen bijna automatisch in een groep waarvan je je kan afvragen of die uberhaupt wel een redelijk idee van zichzelf hebben OF waarvan het de vraag is of ze wel serieus bezig zijn geweest met invullen... tricky onderzoekje hoor, vanuit psycho(patho)logisch oogpunt. De verpakking van de vragen wordt dan erg snel leidend, tenzij je het uitbreidt met een hele rits strikvragen als inleiding (of camouflage) naar hetgeen je wel wilt analyseren...

          en dan hebben we het nog even niet over de ethische kant van de zaak > stel : iemand vult erg vaak de "eens" hokjes in, moet je zo iemand dan eigenlijk niet meteen gaan aangeven bij hulpverleningsinstanties ?

          --zal die stappen in communicatie eens opzoeken, heb ze ooit eens samengesteld n.a.v verkooptrainingen, psychologieblokken en eumm 'gezond' verstand
          Last edited by moreweed; 23 December 2011, 00:11. Reden: t vergeten...lol ;-)
          Society is like stew-if you don't keep it stirred up, you end up with a lot of scum on the top

          Comment


            #20
            Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

            Het zijn goede punten die je noemt, zijn ook zeker punten die in het verslag gemeld zouden kunnen worden, zeer bedankt voor je feedback!

            Ben het ook zeker met je eens dat met vragenlijstonderzoek je nooit echt heel ver zou komen. Maar mocht er wel wat gevonden worden kan dat aanleiding zijn voor instanties met geld om een uitgebreider opzoek op te stellen. In dat opzicht hebben dit soort onderzoeken dus zeker wel wat toe te voegen!

            Comment


              #21
              Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

              dat hebben ze zeker onderzoekert, je moet ergens beginnen en het feit dat er respons op komt (of dat nou negatief of positief is) geeft aan dat er belang bij komt kijken. Wat wel een punt van zorg is (voor redelijk normale cannabisgebruikers) is dat vraagstellingen als deze gemakkelijk in de analyse naar een voor de regelgever gewenst resultaat kunnen gaan leiden. Mogelijke verschillen in de wel/geen gebruiker groep kunnen op basis van wenselijkheid enorm uitvergroot worden, en daar heb je als onderzoeker maar heel beperkt grip op. Kijk maar naar de vertaalslag die de media maken naar meer sensatiegerichte koppen, en wat daar vervolgens de reactie op is in het land en in de politiek.

              Begrijp me niet verkeerd : ik ben een ontzettende fan van onderzoek en ben ervan overtuigd dat het gros van de onderzoekers gewoon netjes wetenschappelijk te werk gaat. Het is gewoon k*t dat je als onderzoeker tegenwoordig geconfronteerd wordt met een sensatiebeluste omgeving die er een handje van heeft zaken totaal anders voor te stellen dan zou moeten. Er is geen gebrek aan bullshit in deze wereld, en uitgerekend deze combi (cannabis en psychopathologie) wordt over het algemeen uitsluitend via de onderbuik beoordeeld als je begrijpt wat ik bedoel. Wat niet wegneemt dat dat onderzoek wel noodzakelijk en zelfs wenselijk is

              Gadver, ik zit hier verdomme een censuur te verdedigen..
              Last edited by moreweed; 23 December 2011, 00:55.
              Society is like stew-if you don't keep it stirred up, you end up with a lot of scum on the top

              Comment


                #22
                Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

                Hear hear, Moreweed. Wees voorzichtig met resultaten.

                Over een degelijk onderzoek: Kennen jullie het "Stanford University Experiment"? Dat zou een mooie zijn om te doen met nuchtere en stonede proefpersonen om het verschil te zien.


                Studenten werden willekeurig in twee groepen opgesplitst: een gevangenengroep en een bewakersgroep. Na korte tijd begonnen de studenten zich naar hun rol te gedragen; gevangenen werden onderdanig, en bewakers kwamen in de verleiding om hun macht te misbruiken.
                Het experiment werd stopgezet toen Christina Maslach, een studente die interviews afnam in de 'gevangenis', kritiek op de mensonterende omstandigheden uitoefende. Slechts zes dagen van de geplande twee weken waren volbracht. Zimbardo merkte nog op dat van de vijftig buitenstaanders die de gevangenis van binnen hadden gezien, Maslach de enige was die vraagtekens bij de moraal ervan had gezet.
                [...]
                Sommige bewakers hadden er lol in om de gevangenen zeer wreed te behandelen, als beesten. Niemand van de deelnemers zei tijdens het experiment: "Zo kan het niet meer verder." Op een bepaald moment gebeurden de mishandelingen 's nachts omdat ze dachten dat de onderzoekers toch niet keken. De meerderheid was niet langer in staat een onderscheid te maken tussen hun rol en hun eigen ik.
                Minder wetenschappelijk interessant, maar minstens zo leuk, is het effect van drugs op spinnen:spiders.jpg

                Dat heb je weer wel met die stomme stonies, dat ze steeds off-topic gaan.

                Comment


                  #23
                  Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

                  Onderzoek ingevuld en ik moet zeggen dat ik het eens ben met voorgaande mensen dat de kwaliteit niet bepaald van een hoogstaand niveau is.

                  Om maar een willekeurige vraag te pakken:
                  Met uitzondering van mijn naaste verwanten heb ik geen echte vrienden of vertrouwelingen.
                  Oorspronkelijk geplaatst door Blani View Post
                  Over een degelijk onderzoek: Kennen jullie het "Stanford University Experiment"? Dat zou een mooie zijn om te doen met nuchtere en stonede proefpersonen om het verschil te zien.
                  Last edited by Cleargreen; 23 December 2011, 17:02.
                  http://www.jointjedraaien.nl/wietfor...345#post247345

                  Comment


                    #24
                    Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

                    we hebben maar een uiterst dun schilletje beschaving helaas misschien heeft het ermee te maken dat we geen echte natuurlijke vijanden meer hebben, en leven (menselijk leven wel te verstaan) tenkoste an zowat alles willen verlengen en behouden. Natuurlijke selectie eeft nut, en af en toe een fikse rooi zorgt voor onwikkelingsmogelijkheden. Jammer dat het meestal de grootste klootzakken zijn die overleven
                    Society is like stew-if you don't keep it stirred up, you end up with a lot of scum on the top

                    Comment


                      #25
                      Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

                      Naar het schijnt zijn we altijd beesten geweest hoor. We leven in de meest veilige en vriendelijke samenleving van de afgelopen 4 miljard jaar. (Serieus: Onze levensverwachting, gezondheid, voedingstoestand en welvaart zijn ongeevenaard in de hele evolutie van het leven op aarde. Daar mogen we best even bij stilstaan...) De kans om door je buurman neergeknuppeld te worden voor een hamburger is nog nooit zo laag geweest.

                      Maar weet je wat het verschil is tussen een beschaving en een totale chaos? Drie maaltijden.

                      Comment


                        #26
                        Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

                        Aloha, 'k had de enquete ingevuld maar heb niet op versturen geklikt, vooral door deze zin in de "debriefing": "Uit onderzoek is namelijk gebleken dat er binnen de cannabisgebruikende groep meer persoonlijkheidsproblematiek voorkomt." Kan je toevallig een link naar deze (hopelijk onafhankelijke) onderzoeken posten? Paar vragen waar ik o.a. zo al een probleem bij had: - Het is typerend voor me dat mijn contacten met anderen gestoord verlopen: anderen vinden bijvoorbeeld mijn gedrag of uiterlijk raar, excentriek of zonderling. -> Wat mij betreft verlopen ze niet gestoord, maar'k zie er nou eenmaal anders uit met lang haar en oorbellen. Mij maakt het niet uit hoe iemand eruit ziet, maar voor sommigen is dit nog steeds voldoende om afwijzend of neerbuigend tov mij te doen nog voor ze met me gesproken hebben. Dus ja, ergens is het typerend dat (sommige van) mijn contacten dan gestoord verlopen, is dat mijn keuze of ben ik daar de oorzaak van... 'k denk alvast nee - Mijn stemming of humeur is zeer instabiel en wisselvallig: het ene ogenblik kan ik normaal gestemd zijn om me dan het volgende moment uiterst gedeprimeerd, woedend, prikkelbaar of angstig te voelen. -> no offence maar ooit al van bipolariteit, autisme of asperger gehoord? 'k hoop van wel met jouw opleiding :p (ohja, al voor ik wiet rookte moest je je het afvragen.) Alvast sorry da'k me een beetje op mijn tenen getrapt voel door de in mijn ogen nogal kort door de bocht gestelde vragen, En euhm, aangezien 't volgens mij niet af te leiden valt uit jullie vraagstelling: Zou het niet kunnen dat cannabisgebruikers zich sneller vragen over bepaalde dingen gaan stellen, 't grotere plaatje sneller zien en zich daaraan aanpassen, met alle "gevolgen" van dien in deze maatschappij? :p Anyhow, veel succes in elk geval en als'k de links krijg vul'k de enquete misschien alsnog in Namaste, DailyLama ps: sorry voor de lange (onduidelijke tekst achter elkaar, is iets me mijn browser of TOR :s)

                        Comment


                          #27
                          Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

                          misschien moesten we als gebruikersgroep zelf eens een onderzoekje in mekaar flatsen...
                          Society is like stew-if you don't keep it stirred up, you end up with a lot of scum on the top

                          Comment


                            #28
                            Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

                            Rare enquete, als je bij vraag 9, ondanks men niet stoned of high is, perongeluk al ja of nee hebt ingevuld, terwijl je daar niks hoorde in te vullen, kun je het vakje niet meer "blanco" laten.
                            Kruisje drukken, weg enquete!

                            Comment


                              #29
                              samengaat

                              ---------- Post added at 10:54 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

                              @weedjewel: tja, das een foutje in de mechaniek van de website. Erg jammer dat dat je heeft tegengehouden de vragenlijst af te maken; wij hadden die vraag sowieso overgeslagen als je hem niet in had hoeven vullen, uiteindelijk was het dus geheel goed gekomen. Maar wel goed dat je het geprobeerd hebt
                              Last edited by onderzoekert; 24 December 2011, 12:34. Reden: natuurlijk weer eens spelling XD

                              Comment


                                #30
                                Re: Onderzoekje, hulp gezocht!

                                overschat ons maar niet teveel hoor, we zijn en blijven natuurlijk stonedies dus waarschijnlijk blijven we steken bij het evalueren of de vraag "heb je het idee dat de manier van tipvouwen invloed heeft op de lipspanning en daarmee het gemak van poepen na meer dan 14 bakjes koffie ?" wel of niet meegenomen moet worden in de uiteindelijke beslissing of mensen nu in de onderzoeksgroep moeten komen of in de controlegroep Maar gezien de ledengroep van alleen al JD(dit forum) zou een poging geen kwaad kunnen!

                                By the way : complimenten over de manier waarop je bezig bent met dit onderzoekje > zomaar ergens een vragenlijstje neerpleuren kan iedereen, vragen en opmerkingen op een positieve manier benaderen en beantwoorden is niet voor iedereen weg gelegd. Ga zo door!
                                Society is like stew-if you don't keep it stirred up, you end up with a lot of scum on the top

                                Comment

                                Bezig...
                                X