Mededeling

Collapse
No announcement yet.

blad met maar 1 vinger....licht probleem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Geef Weer
Clear All
new posts

    blad met maar 1 vinger....licht probleem?

    Korting op 420shop
    beste mensen ,

    ik heb een beetje erg weinig vingers aan min bladeren de laatste week.

    het begon met af en toe eentje met 3 of 4 vingers maar dat kan nog wel eens gebeuren dacht ik zo,
    nu kom ik thuis en zie ik dat er bladeren met maar 1 vinger uit zijn gegroeid


    zou hij te dichtbegroeid zijn ???

    het was een viking stekje.
    ik heb 17 vertakkingen op een plantlengte van 35 cm
    3xcoolwhite + 2 vans wanneer geen zon.

    hier fotos met webcam gemaakt



    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us





    ik heb wat gelezen en gegoogled en vond alleen dit:

    Het aanmaken van bladoppervlak is een kwestie van evenwicht voor een plant.
    Hoe meer bladoppervlak, hoe meer hij kan assimileren, onder de voorwaarde dat er licht op valt.
    Hoe meer bladoppervlak, hoe meer hij móet dissimileren om alles te onderhouden. Hierdoor wil een plant geen bladeren die in de schaduw staan, want dat is verspilde energie in feite.

    Het aantal vingers dat een plant aan zijn nieuwe bladeren heeft, zegt iets over de hoeveelheid licht die een plant nog op wil vangen.
    Als alle bladeren van een plant volledig in het licht staan, zullen de volgende aangemaakte bladeren meer vingers hebben.
    Als een plant bladeren aanmaakt en andere bladeren daardoor in de schaduw terecht komen, zullen de volgende aangemaakte baderen minder vingers hebben. Dit kan ook door bladeren van andere planten veroorzaakt worden uiteraard.

    Dus een stekje heeft er als het goed is 5, maar meestal ook 3.
    Dit is omdat de moeders vaak grote planten zijn met veel overlappende bladeren van zichzelf en andere moeders. Een stekkenboer wil immers grote aantallen stekken en dat er dan maar 3 vingers aan zitten, is dan jammer. Jammer voor ons, want een stek met 3 vingers slaat minder snel aan. Maar eigenlijk dus ook jammer voor hem, want wij vinden zijn stekken niet zo mooi en kiezen liever voor een ander. Het feit dat er tegenwoordig meestal geen ander is, zorgt er echter meestal voor dat we geen keuze hebben.

    De stekken staan in het begin nog dicht op elkaar in de worteling en later in de voorgroei en sommige bladeren staan in de schaduw, sommige niet, daardoor blijft het aantal vingers op de nieuwe bladeren ook 5 of 3.
    Zodra je ze wijder zet, komt er meer licht op alle bladeren en zal de plant reageren door de nieuwe bladeren met meer vingers uit te rusten. Staan de planten zo ver uit elkaar dat ze dan nog steeds licht vangen op alle bladeren, krijgen de volgende bladeren er 9. Vrijstaande buitenplanten bijvoorbeeld kunnen op deze manier vaak extreme aantallen krijgen van 11 of 13 vingers per blad.

    Toppen hebben daardoor vaak veel bladeren met maar 1 vinger. De plant heeft al zoveel bladeren die in de schaduw staan dat nieuw bladoppervlak weinig meerwaarde brengt voor de plant. Die energie kan beter in de aanmaak van bloemen gestopt worden.

    nog meer leesvoer over het aanmaken van bladeren:

    http://www.kennislink.nl/publicaties...olutie-herzien[/URL]

    heeft er iemand andere ervaring of opmerkingen?dan hoor ik het graag



    groet merientje
    Last edited by merientje; 25 May 2010, 20:00. Reden: footootje
    sigpic

    #2
    Re: blad met maar 1 vinger....licht probleem?

    Eenvingerblad is vaak een gevolg van stress.

    Comment

    Bezig...
    X