Hallo iedereen! Ik ben niuew hier. Ik heb een kleine ruimte me led's. Alles loopt prima. De 2 blueberries zien er goed uit. Omdat de ruimte zo klein is en omdat de led's bijna geen warmte geven, heb ik nooit een ventilator geplaatst ( enkel een kleine afzuig installatie met een koolstof filter ) that's it. Zou het beter zijn voor de planten om een kleine ventilator te zetten?
Mededeling
Collapse
No announcement yet.
Is een ventilator een must?
Collapse
X
-
Re: Is een ventilator een must?
Een must is een groot woord.
Maar het heeft wel grote voordelen.
Enkele daarvan die ik me zo kan bedenken zijn:
-Luchtcirculatie
-Plantjes die dansen in de wind krijgen een dikkere stam wat resulteert in een sterkere plant, (dus ook betere opbrengst??)
-Een ventilator op de lamp kan de warmte die op de planten komt reduceren. reduceert uitdroging.
-Verkleint de kans op toprot
Wie vult me aan?If life keeps putting you down, You better stay high
-
Re: Is een ventilator een must?
Ventilator op de lamp richten is geen goed idee, een lamp heeft een bedrijfstemperatuur, ga je die geforceerd koelen, zou je veranderingen in het spectrum kunnen zien.
Met een ventilator onder de lamp door blazen is ook niet echt zinnig, daarmee voorkom je de stralingswarmte niet.
Het is hooguit leuk voor de luchtcirculatie als je niet voldoende inlaten hebt waardoor je geen gelijke luchtstroom hebt door de hele tent/kast.
Als je ruimte verder op orde is heb je niet persé een ventilator nodig. Ik gebruik er in m'n kelder ook geen een.
Kijk naar de planten, zien ze er gezond uit, dan is je luchtcirculatie ook in orde.
Comment
-
Re: Is een ventilator een must?
Ventilator is abosluut niet noodzakelijk. Ik heb er zelf ook geen in mijn hok.
Vooral bij kleine ruimtes, mits alles in orde, geeft de luchtverversing van je afzuiger al genoeg luchtcirculatie.Topic: The MainLining Adventures II: Bloemschikken!
Het is niet zo zeer de bestemming maar de reis die het zo verdomde leuk maakt!
Comment








Comment