Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Monty's Jamaica wiet

Collapse
Dit topic is gesloten.
X
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Geef Weer
Clear All
new posts

    Re: Monty's Jamaica wiet

    Een en al genieten dat verslag van je!

    Mooi uitgelegd dat klieven! Wist je dat ze in Gangpur, Sind, Berar en Nepal een stuk opium of een ander geestverruimend middel in de incisie geplaatst wordt om het narcotische effect te vergroten? Leuk weetje

    Je blijft ons verbazen!

    Greetz

    Comment


      Re: Monty's Jamaica wiet

      hoi man, hebt net even je topic doorlezen . echt mooi zo'n thc vorming heb ik nog niet gezien bij planten onder spaarlampen heb nu een heel ander beeld van jamaicaanse planten ,dacht eerder dat deze een sativa zou zijn , mis dus , mooi korte en besneeuwde indica hoe smaakte het wietje waaruit je de zaden haalde?

      ga je ook zaden ruilen van je jamaica?...

      greetz,

      Comment


        Re: Monty's Jamaica wiet

        Oorspronkelijk geplaatst door Psycho View Post
        Een en al genieten dat verslag van je!

        Mooi uitgelegd dat klieven! Wist je dat ze in Gangpur, Sind, Berar en Nepal een stuk opium of een ander geestverruimend middel in de incisie geplaatst wordt om het narcotische effect te vergroten? Leuk weetje

        Je blijft ons verbazen!

        Greetz
        Dat heb ik idd wel eens gehoord, men maakt een rolletje van bijvoorbeeld zwarte afgaan en stopt dit in de klief, maar dan zonder stokjes zodat de klief weer dichtgroeit, zelf heb ik dit echter nog nooit geprobeertd

        Grtz

        Comment


          Re: Monty's Jamaica wiet

          Het is bijna zielig om te weten dat Jenny over twee weekjes heengaat als je ziet hoe goed ze haar best doet

          Comment


            Re: Monty's Jamaica wiet

            Oorspronkelijk geplaatst door mr.bleuberry View Post
            hoi man, hebt net even je topic doorlezen . echt mooi zo'n thc vorming heb ik nog niet gezien bij planten onder spaarlampen heb nu een heel ander beeld van jamaicaanse planten ,dacht eerder dat deze een sativa zou zijn , mis dus , mooi korte en besneeuwde indica hoe smaakte het wietje waaruit je de zaden haalde?

            ga je ook zaden ruilen van je jamaica?...

            greetz,
            De Jamaica loopt af in 8 weken met dikke stevige knoppen absoluut in kristal gedekt op elke mogelijke plaats. Gemakkelijk te roken en gemakkelijk te kweken maakt de Jamaicaanse een van de meest populaire stammen in de medische gemeenschap. Duurzaam en niet al te kieskeurig te groeien. Fruitige smaak met een aardse ondertoon, Ze word het lekkerst als men de toppen redelijk snel droogt en langzaam cured.
            Bloeitijd: 8 weken

            De autentieke Jamaikaanse wiet is ook meer sativa dan indica, echter Door de ligging van het eiland Is jamaica al van oudher een middelpunt van smokkel. Hierdoor zijn er vele uitheemse soorten het land binnen gekomen en door de vele wildteeld die er plaats vind heeft het authentieke ras zich steeds meer vermengt met sativa soorten. De authentieke lamsbreat kom je momenteel bijna nergens op het eiland meer tegen.

            De meest bekende strains zijn
            Jamaica (Hemcy) Lambsbread X [Skunk X Ruderalis]
            Jamaican (Federation) Landraces; Jamaica X ??
            Jamaican Pearl (Sensi) ?Marley’s Collie X Early Pearl?

            Wat ik hier heb staan is een Federation.

            Comment


              Re: Monty's Jamaica wiet

              Dacht altijd dat jamaicaanse weed qua uiterlijk op die afrikaanse weed
              geleek maar dat is wel een schoon exemplaar
              Keep up the good work !
              Ganja is my medication , ganja is my cure ;
              smoking marihuana for sure !!!

              Comment


                Re: Monty's Jamaica wiet

                afghaan in je klief stoppen... ***evil mwehehehe*** ...
                Grtz $iR
                sigpic

                Comment


                  Re: Monty's Jamaica wiet

                  High Cannaheads,

                  Jenny maars in zwartwit gefotografeerd, weers at anders.







                  En nog een paar trichomes foto,s Op sommige foto's is er in de voet van de trichomes een paars verkleuring waarneembaar. $ir smoke allot had dit ook al meteen opgemerkt toe hij de foto zag omdat hij dit zelf ook al is tegen gekomen. De oorzaak hiervan is mij nog een vraag. Wie het weet mag het zeggen ik kom er niet achter tot dusver.











                  Verder doet ze het prima. De topjes meer onderin en dieper in de plant
                  beginnen ook al aardig af te rijpen.



                  En bovenin gaat het ook super.




                  Grtz

                  Comment


                    Re: Monty's Jamaica wiet

                    Heeft volgens mij gesneeuwt in je growroom .
                    Ziet er prima uit monty. Mooie thricomes!

                    Grtz
                    420Shop, Online Headshop, Seedshop, Cannabis Souvenirs & Lifestyle

                    Comment


                      Re: Monty's Jamaica wiet

                      Ziet er weer goed uit Monty ga je volgen
                      Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd.

                      Comment


                        Re: Monty's Jamaica wiet

                        Nog even wat achtergrond info over Jamaica en zijn ganja


                        The holy herb


                        Alhoewel er verschillende rastagemeenschappen zijn, is de meerderheid van de rasta's nergens bij aangesloten; rasta is vooral een persoonlijke beleving. Wel is er een aantal leefregels. Er wordt 'Ital' gegeten, dat wil zeggen alleen natuurlijk voedsel, vegetarisch en zonder zout. Meest in het oog springend is het haardracht van de rasta's, de dreadlocks. Eén van de bekendste leefregels is dat de holy herb wordt gerookt. Ganja is voor hen namelijk niet een puur genotmiddel, het is het heilige gras waarover in de bijbel werd gesproken. Soms wordt daar bij gesteld dat het heilig gras op het graf van koning Salomon groeide. Gebruik van ganja zou leiden tot een diepere geloofsbelijdenis, om welke reden het wordt gerookt bij religieuze ceremoniën van de rastafari's.

                        Bij cannabisliefhebbers in het westen die vooral een sterk geromantiseerd beeld hebben van Jamaica en de rastafaribeweging, wil wel eens de indruk bestaan dat rasta's een deel van de dag doorbrengen met het roken van vredespijpen gevuld met ganja. Rasta's roken over het algemeen inderdaad regelmatig en meer dan een niet-rasta, maar toch moet hier nog over een gematigd en geïntegreerd gebruik worden gesproken, net zoals het gebruik van ganja in Jamaica in het algemeen. In Jamaica zal men niet zo snel iemand onder zware invloed van ganja over straat zien lopen. Alleen bij bijzondere gelegenheden, zoals een religieuze ceremonie of een middag of avond met vrienden, worden er grotere hoeveelheden ganja genuttigd.


                        Ganja in Jamaica

                        Eerder werd al gesteld dat het niet alleen de rasta's zijn die in Jamaica ganja roken, maar dat marihuana een wijdverbreid genotmiddel is in de Jamaicaanse samenleving en dan met name onder de lagere klassen. Jamaica wordt soms het land genoemd waar het meest cannabis wordt gebruikt. De schattingen die hierbij worden genoemd is dat zo'n 60% à 70% van de bevolking wel eens cannabis (heeft) gebruikt.
                        Feitelijk bestaan er weinig betrouwbare gegevens die dit ondersteunen. Wel is het zeker dat Jamaica een van de landen is waar cannabisgebruik al vele generaties bestaat en zeer veel voorkomt. Dit is dan ook de reden geweest dat in het begin van de jaren zeventig een team Amerikaanse onderzoekers naar Jamaica is afgereisd om er geruime tijd een uitgebreid onderzoek te doen naar de effecten van chronisch (lange termijn) cannabisgebruik. De wetenschappers Vera Rubin en Lambros Comitas publiceerden in 1976 het resultaat van deze studie onder de titel: Ganja in Jamaica. A medical anthropological study of chronic marihuana use. Deze studie geldt nog steeds als een van de klassieke studies die zijn gedaan naar cannabisgebruik. Waarschijnlijk is het ook deze studie geweest waar de verhalen vandaan komen dat zo'n 60% à 70 % van de bevolking cannabis heeft gebruikt. Alhoewel deze studie geen precieze gegevens hieromtrent geeft, wordt er wel een schatting gemaakt. In verschillende gemeenschappen op het Jamaicaanse platteland waar onderzoek werd gedaan, bleek meer dan 50% van de mannen ouder dan 15 jaar cannabis te roken en 7% voorheen te hebben gerookt. Omdat ook vrouwen roken -zij het minder dan mannen- en daar onder niet-rokers het drinken van ganjathee gangbaar is, komen Rubin & Comitas tot de conclusie dat zo'n 60% tot 70% van de armere lagen van de plattelandsbevolking op enigerlei wijze cannabis gebruikt.


                        Wijze van gebruik

                        Er is geen reden om aan te nemen dat het hedendaagse cannabisgebruik in Jamaica wezenlijk verschilt van de situatie zoals beschreven door Rubin & Comitas. De situatie is wel veranderd in de zin dat er tegenwoordig sterkere vormen van cannabis in Jamaica te vinden zijn dan destijds. Amerikanen hebben in de jaren zeventig en tachtig hun kennis van sterkere marihuanavarianten ook naar Jamaica geëxporteerd.
                        Het feit dat de ganja van tegenwoordig sterker is dan 20 jaar geleden, heeft er waarschijnlijk toe geleid dat er minder joints per dag worden gerookt. De aantallen joints (spliffs) die ganjarokers volgens Rubin & Comitas dagelijks rookten, te weten gemiddeld zeven, waarbij laag gebruik werd gedefinieerd als minder dan vier en hoog gebruik als meer dan acht, lijken niet langer van toepassing op het Jamaica van vandaag.

                        Het gebruik van ganja in Jamaica kun je vergelijken met het gebruik van alcohol in Frankrijk. Er wordt veel gebruikt, maar in algemene zin is het gebruik gematigd en sociaal geïntegreerd. Ziet men in Frankrijk mensen soms 's ochtends een glaasje nemen en vinden Fransen het volstrekt normaal tijdens de lunch een glas wijn te nuttigen, in Jamaica zie je mensen 's ochtends een joint opsteken of er een tijdens de lunchpauze roken.
                        Hier moet bij worden opgemerkt dat het gehele gebruikspatroon van ganja in Jamaica heel anders is dan men in het westen gewend is: een Jamaicaan rookt zijn joint eigenlijk nooit in een keer op. Het normale gebruik is dat men een of enkele trekjes neemt, de joint vervolgens uit laat gaan en enige tijd later dit weer herhaalt. Zo is het niet ongebruikelijk dat een joint wel vijf of zes keer wordt aangestoken en dat er een half of heel uur voorbij gaat voordat de joint geheel is opgerookt. Deze vorm van gebruik, gematigd en er in het geheel niet op gericht in een sterke roes te geraken, verklaart waarom men in Jamaica niet zo snel mensen onder zware invloed van ganja zal tegenkomen. Mocht er iemand op straat onder invloed verkeren, dan is het veel waarschijnlijker dat dit het effect is van Jamaican rum.
                        Het drinken van cannabis Word als iets geheel anders gezien dan het roken van cannabis. Jamaicanen die afkerig zijn van ganja roken en dit ook nooit hadden gedaan, blijken (bijna) dagelijks ganjathee te drinken. Ganjathee word met name op het platteland veel als medicijn gebruikt. Voor ganjathee wordt echter niet dezelfde gerijpte en gedroogde plant gebruikt als de ganja die men rookt. Ganjathee wordt getrokken van de jonge, groene plant.
                        Veel Jamaicanen drinken ganjathee als medicijn waar verschillende helende en preventieve kwaliteiten aan worden toegeschreven. Zo zou de thee het lichaam sterk maken en je minder vatbaar maken voor ziektes. Ook wordt het veel gedronken als men koorts heeft of verkouden is. Daarnaast wordt ganja een goed anti-stressmiddel genoemd.




                        Grtz

                        Comment


                          Re: Monty's Jamaica wiet

                          idd het heeft in je hok gesneeuwt mooie toppen! ^^

                          Comment


                            Re: Monty's Jamaica wiet

                            Ganjah

                            Jamaica is een land dat tot de verbeelding spreekt. Stond het tropische eiland in de Caribische zee in vroeger tijden vooral bekend om zijn rum, tegenwoordig denken mensen eerder aan reggae, rastafari en ganja, marihuana. In geen ander land zou er zo veel cannabis worden gebruikt als in Jamaica. Mythe of werkelijkheid? Tim Boekhout van Solinge was onlangs in Jamaica en ging op onderzoek uit.

                            Jamaica staat sinds lange tijd bekend om zijn ganja, de marihuana van internationale topkwaliteit. Inderdaad is Jamaica een land dat al vele generaties lang een traditioneel cannabisgebruik kent. Dit traditionele gebruik kreeg in de loop van de jaren zeventig mythische proporties, niet in de laatste plaats door Bob Marley. Deze reggaezanger uit de getto's van Jamaica's hoofdstad Kingston was de eerste Derde Wereld-artiest die wereldwijde bekendheid kreeg. De westerse hippie-beweging omhelsde Bob Marley en vele andere rastazangers. Behalve peace & love in hun reggae songs te prediken, riepen veel Jamaicaanse artiesten in hun reggaenummers op tot de legalisering van cannabis. Natuurlijk zongen zij er niet alleen over, veel van deze artiesten waren ook ganja-rokers. Reggae-artiesten (maar ook weer niet allemaal) willen tussen de sessies in de studio door nogal eens een spliff opsteken. Reggaemuziek, de boodschap van de teksten die vaak niet los was te zien van het rastageloof, en daarbij het gebruik van cannabis..... Jamaica, reggae, rasta en ganja, het geheel sprak tot de verbeelding en bepaalde in zekere mate de beeldvorming over Jamaica.

                            Uiteraard liggen de zaken niet zo eenvoudig. De Jamaicaanse bevolking bestaat niet alleen uit rasta's -zij vormen naar schatting 5% van de bevolking- en niet alle rasta's roken ganja. Daar staat tegenover dat ganjagebruik ook onder niet-rasta's een wijdverbreid genotmiddel is.
                            Jamaica

                            Jamaica is een van de grotere eilanden in de Caribisch zee. Het ligt zo'n 200 kilometer ten zuiden van Cuba, het beslaat een oppervlakte gelijk aan een derde van Nederland en het wordt bevolkt door ongeveer 2,5 miljoen inwoners. Jamaica is een mooi land met witte stranden, een blauwgroene zee en een tropisch klimaat. Dankzij de vele regenval, veel zon en de vruchtbare grond beschikt Jamaica over een prachtige, groene natuur waarbij de bergachtige en dunbevolkte binnenlanden worden doorkruist door rivieren met watervallen.

                            Ondanks deze paradijselijke schoonheid is Jamaica een land dat wordt geteisterd door veel problemen. Het overgrote deel van de bevolking is arm, een situatie die des te schrijnender is in vergelijking met de toplaag die zelfs naar westerse maatstaven erg rijk is. Een ander probleem is dat het land lijdt onder een enorme schuldenlast die Jamaica tot de (relatief) grootste schuldenlanden van de Derde Wereld doet behoren. Tenslotte is Jamaica een land dat wordt gekenmerkt door de mate van geweld. Met zo'n 700 moorden per jaar is het een van de meest gewelddadige landen ter wereld. Het overgrote deel van deze moorden wordt gepleegd in Jamaica's hoofdstad Kingston, waar alle problemen van Jamaica zijn geconcentreerd.

                            De bevolking van Jamaica is overwegend van Afrikaanse afkomst (zo'n 80%). Daarnaast zijn er Indiërs, Chinezen, Libanezen, Joden en blanken. In Jamaica hangen huidskleur en sociale klasse in sterke mate samen. Over het algemeen kan worden gesteld: hoe lichter de huidskleur, hoe hoger de sociale positie in de samenleving. In dit verband wordt er daarom ook wel gesproken van een kleur-kaste-structuur. De oorsprong van deze structuur moet worden gezocht in Jamaica's koloniale geschiedenis.


                            Geschiedenis

                            Columbus landde tijdens zijn tweede reis naar de Amerika's, in 1494, in Jamaica. Met zijn komst werd de Spaanse overheersing ingeleid die duurde tot 1655. Toen in dat jaar de Britten Jamaica op de Spanjaarden veroverden, bestond de oorspronkelijke bevolking, de Arowak-indianen, niet meer. Zij waren uitgeroeid, of bezweken aan de Europese ziektes waar zij geen weerstand tegen hadden. Van 1655 tot 1962, het jaar van de onafhankelijkheid, was Jamaica een Britse kolonie en daarmee het land van het Gemenebest dat het langst koloniale overheersing heeft gekend.

                            De koloniale tijd werd gekenmerkt door het plantagesysteem. De Jamaicaanse economie bestond uit plantages die produceerden voor de wereldmarkt. In het geval van Jamaica ging dat om suiker. In de 18e eeuw was Jamaica de grootste suikerproducent van het Caribisch gebied, waarmee het land één van de meest geperfectioneerde plantagesystemen van de Caribische regio kende. De arbeidskrachten die nodig waren voor de produktie van suikerriet werden uit Afrika gehaald: vele honderdduizenden slaven uit met name West-Afrika werden hiervoor aangevoerd.

                            Na de afschaffing van de slavernij in 1838 verlieten veel slaven de plantages. Zij prefereerden een klein, zelfstandig boerenbestaan boven het werk op de plantages. De vraag naar arbeidskrachten luidde de komst van nieuwe immigranten in: de contractarbeiders. In de negentiende eeuw kwamen er zo'n 33.000 Indiërs en 5.000 Chinezen naar Jamaica.

                            Er wordt van uit gegaan dat de Indiërs de marihuana hebben meegebracht naar Jamaica. Dit verklaart ook waarom in Jamaica een woord uit het Hindi wordt gebruikt voor marihuana: ganja. Via de Indiërs verspreidde ganja zich verder onder de armere lagen van de bevolking; in de praktijk het zwarte deel van de bevolking. Op het platteland en in de arme delen van de grote steden is ganja tegenwoordig een wijdverbreid genotmiddel. Voor rasta's, de aanhangers van de religieuze zwarte-bewustzijnsbeweging rastafari, gaat de reden van dit gebruik verder. Zij beschouwen ganja als het heilige kruid dat hun in staat stelt tot een diepere geloofsbelijdenis te komen.


                            Rastafari

                            De religieuze zwarte bewustzijnsbeweging rastafari is in de jaren twintig en dertig van deze eeuw in Jamaica ontstaan. Sleutelpersoon en in zekere zin grondlegger van de rastafaribeweging is de Jamaicaan Marcus Garvey. In de jaren twintig stelde hij de inferioriteit van zwarten in Jamaica en de Verenigde Staten aan de kaak. Garvey wordt beschouwd als één der eerste zwarte nationalisten en pan-Afrikanisten. In de Verenigde Staten richtte hij de Universal Black Negro Association op, die was vertegenwoordigd in veertig landen en tien miljoen leden zou hebben gehad. Garveys invloed op de zwarte-bewustzijnsbeweging is enorm groot geweest. Malcolm X en Martin Luther King in de Verenigde Staten en Afrikaanse leiders als Nkrumah, Lumumba en Kenyatta hebben inspiratie geput uit zijn ideeën en vele geschriften.

                            Een aantal van Garveys volgelingen (de 'Garveyites') zag hem als een profeet. Zo zou hij hebben voorspeld dat een zwarte koning aan de macht zou komen die de verlosser van het zwarte volk zou zijn. Onduidelijk is of hij deze voorspelling echt heeft gedaan. In 1930 werd in Jamaica's hoofdstad Kingston een toneelstuk van Garvey opgevoerd onder de titel The Coronation of the King and the Queen of Africa, waarvan de inhoud door sommigen voor waar is aangenomen. In ieder geval werd kort daarna Ras (=Prins in het Amhaars) Tafari gekroond tot keizer van Ethiopië waarbij hij zichzelf bijbelse benamingen als King of Kings, Lord of Lords en Conquering Lion of the Twelve Tribes of Judah toedichtte en beweerde rechtstreeks af te stammen van koning Salomon. Voor een aantal van Garveys volgelingen was dit de uitkomst van de profetische voorspelling. Zij gingen zich Ras Tafari's noemen en geloofden in de goddelijkheid van Haile Selassie, die zij dan ook gingen aanduiden met Jah (van Jehovah).



                            Haile Selassie


                            Naast de bijbelse titels, zagen zij ook nog andere aanwijzingen dat deze keizer de verlosser moest zijn. Ethiopië was indertijd (dus vóór Mussolini's invasie van 1935) het enige Afrikaanse land dat geen westerse overheersing had gekend. De aanwezigheid van vele buitenlandse hoogwaardigheidsbekleders moest er ook wel op wijzen dat het hier om een bijzondere kroning ging. In de jaren vijftig heeft Selassie zich vaak uitgesproken voor de onafhankelijkheid van Afrikaanse kolonies en Ethiopië werd min of meer een symbool van Afrikaanse onafhankelijkheid. Veel Afrikaanse landen namen daarom ook de Ethiopische driekleur groen-geel-rood over toen de onafhankelijkheid werkelijk tot stand kwam. Ook de rastafaribeweging heeft deze kleuren overgenomen.

                            Rasta-zijn betekent eigenlijk dat men gelooft in de goddelijkheid van Haile Selassie en wil repatriëren naar Afrika, het land van herkomst. Selassie zou de verlosser zijn van het zwarte (Afrikaanse) volk dat tegen zijn eigen wil naar de Amerika's is gebracht. Het leeft daar feitelijk in ballingschap, net als de Babylonische ballingschap waar de bijbel over spreekt.

                            De rol van Haile Selassie en Afrika zijn in de loop der tijd geleidelijk veranderd van een letterlijke betekenis in een meer symbolische betekenis. Oorzaken hiervoor waren Selassie's dood in 1975 en het besef onder steeds meer Jamaicanen dat niet al zijn daden zaligmakend waren geweest. Afrika en Ethiopië worden ook niet meer door alle rasta's als het beloofde land gezien. Rasta symboliseert veeleer een zwart bewustzijn en het besef dat zwarten niet inferieur zijn aan het blanke ras.
                            Last edited by monty; 20 December 2009, 22:22.

                            Comment


                              Re: Monty's Jamaica wiet

                              hoi

                              Monty hoe heb je dat gedaan, die foto's ik vind het super gedaan.
                              En niet te vergeten mooie planten
                              Doe zo verder

                              hopelijk reactie over hoe je de foto's heb bewerkt;

                              groetjes

                              de groene wolk

                              Comment


                                Re: Monty's Jamaica wiet

                                nu ik die van jou hierzo zie ben ik benieuwd naar die van mij :p you go monty!

                                Comment

                                Bezig...
                                X