Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Europa geeft groen licht voor genetisch gewijzigde organismen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Geef Weer
Clear All
new posts

    Europa geeft groen licht voor genetisch gewijzigde organismen

    Korting op 420shop
    De Europese Unie heeft een akkoord bereikt over de toelating van de teelt van genetisch gewijzigde organismen (ggo). Individuele lidstaten die hier echter niet voor te vinden zijn, zoals Frankrijk, kunnen de teelt van ggo-gewassen op hun grondgebied wel verbieden. Dat heeft een Europees diplomaat verklaard.
    Het akkoord moet op 12 juni nog door de milieuministers geformaliseerd worden, maar de permanente vertegenwoordigers van de 28 lidstaten konden een doorbraak forceren in het dossier dat al jaren muurvast zat.

    Aanvankelijk lagen Duitsland, Groot-Brittannië en Frankrijk dwars omdat ze meenden dat het voorgestelde kader te voordelig was voor de internationale zaadfabrikanten. Maar ze draaiden uiteindelijk bij, aldus nog de diplomaat. België, dat het voorstel ook niet zag zitten, onthield zich.

    Beslissingsrecht
    Zonder de toelatingsprocedure opnieuw naar het nationale niveau terug te brengen, laat het nieuwe kader toe aan elke lidstaat de teelt van ggo-gewassen te verbieden over het volledige of gedeeltelijke grondgebied. Ze kunnen dat niet doen omwille van milieu- of gezondheidsredenen, maar wel op basis van de openbare orde, ruimtelijke ordening of de strijd tegen de uitzaaiing.

    De lidstaten die tegenstander zijn van ggo-gewassen kunnen voorts de transit van ggo's niet verbieden, zo verduidelijkte een Europese bron.

    Doorbraak
    De zaadfabrikanten wachten al 14 jaar op de opening van de Europese Unie voor de teelt van ggo-gewassen. Vandaag worden ze geconfronteerd met erg verschillende procedures in de verschillende EU-landen. Dat leidde tot zeer moeilijke en lange procedures, die dan telkens voor politieke heibel zorgden.

    Vier ggo's hebben een teelttoelating gekregen, maar slechts één wordt vandaag nog geteeld: de MON810-maïs van het Amerikaanse Monsanto. De teelt van twee andere gemodificeerde maïs-varianten (BT176 et T25) en de Amflora-aardappel is intussen stopgezet. Zeven andere teeltaanvragen wachten nog op een antwoord, waaronder de TC1507-maïs van Pioneer, een filiaal van de Amerikaanse groep DuPont.
    Bron: HLN.
    ‘A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on’

    #2
    Re: Europa geeft groen licht voor genetisch gewijzigde organismen

    Fuck toch off kut europa (y)
    Hoop dat europa snel valt

    Comment


      #3
      Re: Europa geeft groen licht voor genetisch gewijzigde organismen

      Comment


        #4
        Re: Europa geeft groen licht voor genetisch gewijzigde organismen

        Tsja, het is niet zo dat het spul nog niet in omloop was. Zo ongeveer alle suiker in drankjes en voedsel komt al uit GMO mais. Zelfs als dat níet op de verpakking staat.
        Een wijs man zei ooit: Als je iets niet kunt vinden over wiet kweken, dan wil je het blijkbaar niet graag genoeg weten.
        Rommeltopic. Buiten2016. Buiten2015. Buiten2014.

        Comment


          #5
          Re: Europa geeft groen licht voor genetisch gewijzigde organismen

          @LR2 volgens mij is dat in america zo maar in nederland komt het gewoon uit suikerbieten

          Comment


            #6
            Re: Europa geeft groen licht voor genetisch gewijzigde organismen

            Oorspronkelijk geplaatst door LR2 View Post
            Tsja, het is niet zo dat het spul nog niet in omloop was. Zo ongeveer alle suiker in drankjes en voedsel komt al uit GMO mais. Zelfs als dat níet op de verpakking staat.
            High froctuse corn syrup, wat ik er van gelezen heb is het altijd GMO.
            Met dank aan de subsidies op mais in de V.S. was het voordeliger om in voedsel te verwerken dan suiker.
            Veel gestelde vragen over het forum

            JOINTJEDRAAIEN.NL - Smoking Community
            420Shop.NL - Headshop / Seedshop : Korting voor leden van Jointjedraaien.nl

            Comment

            Bezig...
            X