Maak gratis een account aan en krijg toegang tot het volledige forum. Paswoord vergeten? klik hier om een nieuwe aan te vragen. Neem contact op indien u problemen ondervindt met inloggen of registreren.
Maak een account aan!
ik zou men lamp vanaf ze er boven hangt dagelijks wat laten zakken zodat ze na een week op 40cm van de plant hangt
het lijkt op een (N) voedingstekort maar ik zou men ph controleren denk ik of bitterzout bij de volgende waterbeurt meegeven, het zou goed kunnen dat het een magnesium tekort is(dat lijkst sterk op een N tekort). Een batmix met N tekort na 3weken klopt gewoon niet. Want in Guana zit er echt een grote hoeveelheid N en dit is toch wel een van de belangrijkste mest die in de batmix zit. Als het niet helpt met het bitterzout dan zit de fout zeker bij de ph
Last edited by Smoking Fifi; 24 August 2009, 04:24.
Q. If there are two potheads in the back of a car, then who is driving?
Hey das die foto van een buitenplant waar alle mogelijke trucken opgebruikt worden om ze laag te houden, ik zou graag hebben dat ze er uit ziet als een bodembedekker of een lage struik waar alle toppen bereikbaar zijn voor licht.
PS: die madonna word gekweekt voor zaad daarom dat je er ook een mannelijke plant ziet bijstaan en nog een kleine herijuana
Op de laatste foto zie je dat ze wel nooit getopt zijn en de eerste foto is van 10 dagen geleden. Die staan ook nog maar van 20juli buiten
als alles goed komt zie je binnen enkele maanden enkele nakomers van dit geslacht in een topic
Zie het weer allemaal wat beter zitten en het wordt weer eens tijd voor een updateje he. Sommigen zullen na het lezen van deze post mayb eens goed hun wenkbrauwen fronsen maar … I don’t care eigenlijk… Voor het verhaal over trips verwijs ik door naar: http://jointjedraaien.nl/wietforum/s...6265#post76265
Bon, zoals reeds aangehaald zat ik met een probleem ivm een voedingsstoffentekort. Telkens ik sterke wijzingen aanbreng in voedingspatronen hou ik dit min 48uur aan om verschillen te kunnen vergelijken.
- Zoals fief aanhaalde, en ik vond het ook al zo raar he, is een stikstoftekort op batmix eigenlijk bijna onmogelijk. Voor de volledigheid, de planten stonden nog geen 5 weken in batmix en waren 1x overgeplant in een pot met bijna dubbele inhoud. Enkel de planten die ge’LSTd werden hadden er last van, volgens mij (nog steeds) omdat die gewoon veel meer nodig hebben dan een getopte plant. Je zou eens moeten zien hoeveel blaadjes enzo ik al heb afgeknipt in vergelijking met een getopte plant van dezelfde leeftijd (10 l emmer nu al halfvol).
- Wat Markster zei vond ik alleens niet zo ondoordacht want daar had ik ook al over gepiekerd. Toch heb ik nu al enige ervaring en het was gewoon derover en duurde tevens te lang. De lemon skunk heeft me wel doen verschieten want die heeft echt een hele lichte kleur al vanint begin maar de super lemon haze zou echt donker legeraandoend groen moeten zijn. Die 2 staan naast elkaar en het verschil ligt er vingerdik op.
Dat was niet zo meer na een tijdje en ik me dus uiteraard zorgen gaan maken. De bladeren hebben ongelijke kleur en het geel ziet eruit als vlekken. Mn foto’s ervan zijn mislukt, maar ik voeg een dezer zeker eentje toe.
- de ph is naar mijn mening iets te hoog (6,4 – 6,5) maar ik meet in elke pot dezelfde waarde, samen met 2 zakken die hier nog staan. Ze zou wel wat mogen dalen maar…
Toevoegen van ph- moet je volgens mij ten aller tijde vermijden. Dit is gewoon prutsen met het water en toevoegen van zuren. Als je niet anders kan uiteraard…maar denk aan de gevolgen van zure regen. Er is geen buffer en op lange termijn geeft het problemen waar wij niet echt rekening mee houden.
In mijn waterbak filter ik langzaam over turf (circulatiepompje, hoe sneller je filtert hoe minder/langer het duurt voor de turf effect heeft) en komt heel wat co2 mee vanuit het aquarium dat samen met de harheid van het water (calcium en magnesiuzouten) de buffer vormt voor een stabiele ph. Deze bedraagt in de waterbak 6,2 en is dus lager of die van de batmix. Niettegenstaande bied de batmix reeds een voldoende buffer en kun je er gewoon kraantjeswater aan geven ook (ph- en allerhande zijn een regelrechte aanval op je grond en werd mij verteld door JDmember CIAze, vertegenwoordiger van Plagron). Grote problemen met de ph zal ik niet echt hebben want ik heb reeds vele jaren de gewoonte water te managen
- De Black Jack had wat veel water gekregen zoals gezegd in vorige posts en te zien is op de foto’s (vergeling van onder en afvallende bladeren maar topjes weer lekker gezond). Deze heeft gedurende deze periode paarse lijntjes aangemaakt op de stam (zeer fijn maar zichtbaar voor een internode of 2). De rest heeft er geen last van. De vochtigheid zit nu echt wel goed, je ziet het resultaat in bijlage na een uurtje na het wateren. Ervoor staat de meter op 6 ongeveer overal.
Deze planten zijn het eerst aangevallen geweest door de trips naast de super lemon haze uit vorige posts die als eerste heel vroeg tekenen van vergeling toonde.
Plots kreeg deze bruine vlekken Was ik weer ten einde raad… gebrek aan calcium? Hoe kan dat nou???!!!
- Magnesium…pfff. Das een pot nat he. Regenwater bevat volgens mij minder calcium en magnesium die de hardheid van het water uitmaken dan kraantjeswater, waar teveel inzit. Heb er nog nooit probs mee gehad en het zou me echt verbazen…
- Ijzer: tekorten komen zelden voor, alleen bij een snelle groei (lst) of hoge plantbelasting (tripsen) kan er een tijdelijk tekort optreden welke vanzelf weer over gaat. Chlorose (sterke vergeling) van de jonge bladen en groeischeuten tussen de nerven (deze blijven groen). Ijzer is niet mobiel en jonge bladeren kunnen dus geen ijzer onttrekken aan oudere bladeren. Bij een ernstig tekort zullen ook de oudere bladeren en de kleinere nerven in het blad vergelen.
Wat een stress dus… Weet je, vroeger wist ik dit allemaal niet zo goed en dan lukte het ook…
- heb ik het eens goed laten bezinken en ben ik tot de conclusie gekomen dat er een algemeen gebrek was aan sporenelementen en misschien secundaire voedingsstoffen. NPK kan het toch echt niet zijn. Ik ben de basisgroeivoeding langzaam gaan afbouwen maar de planten hervielen. Daarna terug verhoogd tot het maximum en kreeg verbranding van de topjes van de bladeren. Een tekort aan sporenelementen, dat klinkt toch, Grrrrrrr…
- Geen tijd, geen budget dus ja…boerenverstand gebruiken he. Ik had nog enkele productjes thuisliggen die ik toepas in het aquarium, water waar ik zo van ga drinken terwijl ik dit hier van de kraan nooit doe. De productjes komen van een duits laboratorium met ettelijke jaren ervaring in de aquariumhouderij. Zelf hebben ze nieuwe hybride kruisingen geïntroduceerd en doen baanbrekend onderzoek op het vlak van belichting en watermanagement. Geen brol dus…
Mensen die me kennen hier op JD weten wel dat ik daar een beetje ver in kan gaan en ik was ten einde raad… Heb dan maar een kruising van mijn kennis toegepast. Ik heb heel wat opzoekingswerk en naslagwerk moeten checken en dan gaan rekenen om de verhoudingen per liter juist te hebben. Uiteraard heb ik gerekend op 2/3e dosis.
* Dennerle AquaRico Elements+ (concentraat) Sporen/oligo-elementen. Minidosissen zijn al genoeg om een merkbaar effect waar te nemen binnen 2 weken in aquarium (andere omstandigheden ook ‘perfect’). Dit productje heb ik thuis liggen omdat ik in het aquarium met osmose water werk (hardheid lager dan 1). Op deze manier voeg ik de afgescheiden elementen terug toe maar in gecontroleerde dosis. Mineralen en sporenelementen voor gezondheid, vitaliteit en kleurpracht Elements+ verzorgt alle vissen en planten in zoetwateraquaria gericht met broodnodige mineraalstoffen, die in leidingwater ontbreken of in het aquarium verbruikt werden. Het bevat alle fysiologisch relevante sporenelementen in optimale samenstelling en concentratie, B.v. ijzer, koper, zink, mangaan, kobalt, molybdeen en lithium
* Dennerle Pflanzengold 7 (capsules)
Sinds ik dit op mijn kast staan heb is mn aquarium the bomb. Elke maand moet ik een hele zak planten uitknippen en op de composthoop komen gooien. Dit is pas een groeistimulator. Wat erin zit, daar kom ik nog wat achter en dan pas ik het ongetwijfeld toe.
Haha: PF7 voor meer groeikracht. Brengt verse groeikracht in het aquarium. Het succesrecept uit de aquariumkwekerij. De groei stimulerende, natuurlijke planten-enzymen activeren de celdeling. Actieve voedingsijzer zorgt voor prachtige groene bladeren. Zelfs fraaie plantjes gedijen nog prachtiger. Helpt bij groeistilstand.
Plantenhulpmiddel voor de bevordering van de groei van planten in aquaria.
Capsules met poedervulling. Materiaal capsule = cellulose. Poeder: polysacharide, natuurlijke plantenenzymen, vitamines en sporenelementen. Met 4,74% N stikstof; 0,29% P2O5 fosfaat; 0,23% K20 kaliumoxide; 0,24% Fe ijzer als chelaat van EDTA. Gloeiverlies: 89,83%
* Dennerle E15 FerActiv
Ook in het aquarium bestaat een vorm van chlorose, sommige planten hebben er meer last van dan andere. Een echte regelmaat zit er niet in maar ik weit dit aan het feit dat men de planten is beginnen kweken in bassins en ze na verloop van tijd gewend zijn geraakt aan ijzertekorten.
Bemesting met “wit” ijzer voor diepgroene, schitterende aquariumplanten. Met wit 2waardig voedingsijzer (direct effectief). Voorkomt langdurig gele, glazige bladeren (ijzerchlorose). Aanwezige ijzertekorten worden aangevuld, jonge bladeren worden weer prachtig groen. Bovendien met het noodzakelijke kalium en mangaan. Depotwerking door chelaat beschermde voedingsstoffen. Fosfaat en nitraat vrij.
Kbemesting 14 voor het bemesten van planten in aquaria. 14,4% K2O in water oplosbaar kaliumoxide. Sporenelementen: 3,75% Fe Ijzer; 1,08% MG mangaan. Tabletvorm om op te lossen in water.
Wat een werk is dit geweest samen met het bestrijden van die tripsen. De planten zien er al veel beter uit, sterken weer aan en beginnen verschrikkelijk te geuren en te groeien na 2 dagen van de behandeling. Ik bouw af en hoop ooit terug gewoon verder te kunnen gaan… Ik dacht dat de basisvoeding en enzymen + groeistimulator wel voldeden in de basisbehoeften van de plant (desnoods met hier en daar kleine bijsturingen), maar zorg ervoor dat dit me geen 2e keer overkomt.
Daarnaast dus moest ik nog de tripsen gaan bestrijden… Eerst de plantjes goed behandeld met Phyt-amin voor de film en enkele dagjes later het KB Multisect product. Ze hebben alles lekker doorstaan maar foto’s heb ik niet kunnen maken (wel van NL males buiten, geen insectje meer te bespeuren )
Voeg wat lekkere pixelporn en uitleg bij voor jullie toe:
- eerste 6 foto's zijn overzichtjes van hoe het er in de kast uitziet.
- ik hoop dat mods er geen probs zullen van maken maar ik zit reeds aan 15 attachments denk ik en ga verder in volgend postje (verwijder anders wel een paar foto's)
bon, het vervolg:
- LST Black Jack
- De volgende 2 zijn LST Ice Cool
- 3 foto's van getopte SLH
- De Ice Cool topstek die het ongelofelijk veel beter doet dan ik ooit had durven hopen. Foto erna had ik reeds in eerdere post toegevoegd maar gewoon om aan te tonen dat ik me ferm heb vergist. De andere topstekken zijn allen kapot gegaan.
- De laatste 2 zijn van mijn stokpaardje: SLH LST
Hehe, merci orgablower. Dat is ook de bedoeling en hoop dat andere mensen dit eventueel gaan volgen, er ook een verslagje van maken en we zo het LST teeltproces kunnen standaardiseren Heb hier nog enkele blitse pixels om jullie te verleiden. Voor de rest stellen de planten het goed na de behandeling met het product. Ik weet niet wat er precies inzit ofdat het komt door toevoeging van Dennerle Pflanzengold 7 maar de plantjes zijn nog een versnelling hoger geschakeld naar mijn mening... De geLSTde planten zitten terug op 120% groeivoeding en alles lijkt volledig onder controle. De oudere bladeren zien er nog redelijk getrokken uit maar het groen komt terug. De nieuwe scheutjes schieten als paddestoelen uit de grond en zien er kerngezond uit. Ik vraag me af of de planten niet nog meer willen want verbrande puntjes heb ik niet meer geconstateerd... Misschien moet ik eens gaan nadenken over een andere voedingslijn. Voor tripsen verwijs ik jullie weer door naar het andere draadje: http://jointjedraaien.nl/wietforum/s...6265#post76265 Ik kan melden dat ze nog aanwezig zijn maar ze volgens mij stilaan serieus het loodje aan het leggen zijn. Nog 5 dagen aftellen en dan gaan ze op 12/12 zodat een 2e behandeling met het product mogelijk wordt voor de planten in bloei schieten. Evil mwahahaha!!! Ik heb er over nagedacht om de planten eventueel dagelijks een uurtje minder licht te gaan geven, want groeien hoeft niet echt meer. Ik heb gewoon nog wat tijd nodig voor het productje (3-4 weken). Ik vrees echter dat de plant dan iets vroeger in bloei zal schieten en ik misschien niet goed zal uitkomen met de wachttijd. iemand die me daar meer over kan/wil vertellen? Voor de rest loopt alles gesmeerd Zoals gezegd, de groei is weer geactiveerd en de temperatuur is volledig onder controle (1e foto gedurende nacht en 2e over 24u maar temp gedurende dag constant op 26°C). De planten krijgen water, maar liever wat te weinig dan teveel. De volgende 5 foto's zijn om aan te tonen dat het ook met veel watt in een kleine ruimte mogelijk is. How low can you go? Daarna een kiekje of 7 die ik regelmatig eens neem om jullie te overtuigen van de ongelofelijke aangroei van ontelbare nieuwe groeischeuten. De voorlaatste en laatste zijn om het verschil aan te tonen tussen de blaadjes van de 50/50 genen van de Black Jack (toch eerder indica vind ik qua blaadjes) en sativa overheersende Super Lemon Haze. Dit vind ik echt een zeer mooie plant en ben helemaal gek van haar donker groene kleur en insnijdingen van haar slanke lange vingers... Dit is echt een beauty en de getopte planten groeien perfect constant, LSTs ook. Ik hoop dat ze even goed zal smaken want de geur is nu al allesoverheersend!!!
nice nice
maar een stom vraagje lst en scrogg is toch in princiepe hetzelfde
behalve dat je bij een scrogg de takken op een net vastbind ipv. van
rond de pot of aan de pot???
en dat zo is dan lijkt mij een scrogg toch beter voor de beluchting
onderlangs???
of zie ik het verkeerd ???
De beluchting onderaan heb je volledig zelf in de hand. Veel mensen snoeien niet graag blaadjes af van hun planten maar volgens mij kan dat geen kwaad, als je er genoeg overlaat. Regelmatig (bijna dagelijks) voer ik een snoeibeurtje uit om de onderste scheuten wat meer licht te bezorgen en idd de luchtdoorvoer te verbeteren. Zoals reeds aangehaald in dit draadje knip ik liever een blaadje dan mijn plant vol schimmel aan te treffen. Ook had ik dit voorzien in de opbouw van mijn hok. Ik heb 1 afzuiging, vanbovenin rond om rond de kast met gaatjes ingeboord, van 250m² en de luchtinlaat wordt geregeld door 8 ventilatieroostertjes die ik kan sluiten. Deze zijn aangebracht onderaan in de kast net boven de hoogte van de potten. Ingezogen lucht trekt onmiddellijk over de aarde van de planten heen recht naar hun hart.
LST en scroggen zijn idd 2 broertjes. Echter is het volgens mij mogelijk om via LST je plant nog lager te houden en ipv bij micro tl te gaan gebruiken, HPS ook tot de mogelijkheden kan behoren. Ik trek hier nog niet te vroeg conclusies maar de planten zijn nu ongelofelijk lang voorgegroeid en de nieuwe scheutjes zijn een goeie 15 cm. 40cm voor mn 400W en kleine 20 voor de pot, dat maakt 75 cm en dus als je 1m20 hebt zou het volgens mij mogelijk moeten zijn (mayb tijdens de groei wanneer de plantjes iets verder van de lamp moeten staan, is er nog een onvolledigheid in mijn bedenking).
Ik werk in een hok van 1,15 op 1,15m, en behaal graag een maximale opbrengst voor de kosten die ik erin moet stoppen. Het werken met een scrogg geeft voor mij dikke logistieke problemen Ik ben een grote kerel en heb een lange arm maar het vastbinden van verse scheutjes helemaal in de verste hoeken vind ik een onoverkomelijke struikelblok waar ik me gedurende 2 en een halve maand dagelijks aan stoor! Ik kan nergens mijn hand zetten om te steunen en een scheutje vastbinden met 1 hand lukt ook al niet te deftig. In mijn hok scrogg ik niet meer.
Hoop dat mn ervaringen je het al wat duidelijker hebben kunnen maken?
Ik kweek in een secret jardin dr 120 dus heb net een iets grotere ruimte als jou het enigste verschil is dat ik een deur heb aan de voor kant en dat ik aan beide kanten nog raampjes heb dus ik kan rondom goed erbij een punt is wel dat steunen voor de nieuwe scheutjes vast te binden maar ik ga een kijken waar het schip strand want
ik was eerst aan het denken om de scrogg net zo om 1 mtr van de tent bodem te
plaatsen maar ik ben nu van mening dat ik die ook op de hoogte wat die nu is kan maken en dan alle nieuwe scheuten vast te binden het voordeel wat ik hier uit behaal
is dat ik met mijn scrogg netje veel meer punten heb waar ik mijn takken kan vastbinden waardoor ik uiteindelijk meer van de zelfde hoogte zal hebben of
klopt mijn beredenering ook niet helemaal ze het maar $ir
Na een periode van lange afwezigheid ben ik hier met een mega-update. Sorry voor het dubbel posten liefste modjes, maar ik doe dit voor de overzichtelijkheid en ja… de 20 bijlagen he.
07/09: overschakeling naar 12/12 belichting.
Jammer genoeg heb ik door het uitbreken van een tripsenplaag en het gevreesde tmv virus heb ik geopteerd voor een verlengde groeiperiode. Dit gaf me de mogelijkheid mn plantjes nog eens te behandelen voor de bloei volledig begon. De plantjes vertonen geen uiterlijke tekenen onder welke vorm dan ook door de behandeling met het product. De geur is zoals het hoort maar zoals reeds opgemerkt, de tricho’s die op het blad reeds aanwezig zijn van in het begin vermenigvuldigen zich in sneltempo.
Planthoogte LST ongeveer 15cm, getopte planten tussen 40 en 45 cm. Temperaturen altijd tussen 22 & 26°C (nacht & dag) en deze is meestal gedurende de 12 uren constant. LV van 50 tot 60, maar eerder dit laatste.
De foto’s dateren van enkele dagen later na een behandeling met phyt-amin.
Door de verlengde groei vertoonden alle planten reeds voorbloeiverschijnselen.
Ik heb een selectie gemaakt van de catch of the day, want mijn LST fotobibliotheek begint al serieus uitgebreid te worden… Smakelijk!
De eerste 6 foto's zijn Black Jack: eerst 2 foto's van lst en dan 2 van gewoon getopte. De laatste 2 foto's heb ik bijgevoegd om aan te tonen dat de black jack bij mij het duidelijkst de symptomen van tabaksbontvirus vertoont. Ook vertoont ze snel paarse steeltjes die volgens mij niet natuurlijk zijn. Toch zijn het statige planten zonder uitschieters die allen uniform zijn, goed te beheersen en zeer goed ruiken.
volgende foto is Ice Cool, ook van Sweet Seeds. Dit was een probeersel, maar deze zet ik zeker nog eens uit in mn hok. Zeker een aanrader!
Daarna dump ik wat foto's van mn lieveling. Jammer genoeg ziet ze er op de foto's hier en daar tamelijk bleek uit, maar dit verbeterd dagelijks een heel klein beetje. De nieuwe scheutjes zien lekker mooi groen en de vergeling is volgens mij te wijten aan de tripsaanval en het tmv virus.
De laatste foto is er eentje van een getopte super lemon haze. Ook een zeer mooie plant die lekker uniform groeit bij mij zonder al te grote pieken. De rare LST die je ziet is de enige die zou durven raar doen. Ik heb deze goed proberen te positioneren helemaal aan de buitenkant in de hoek van de kast. Ze stond al reeds een beetje aan de buitenkant en dit zal volgens mij wel de oorzaak zijn van het uitschieten. Echter, een probleem is het niet en ze zit nog serieus verder dan 40cm van de 400W hps.
De laatste foto voeg ik steeds toe om aan te tonen aan freaks dat snoeien niet nadelig hoeft te zijn.
25/09: 2e behandeling met KB Multisect, een kleine 5 weken na de eerste.
De foto’s dateren van een grote 2 weken later dan vorige post.
De bloeispurt heeft naar mijn mening geen 2 weken geduurd, eerder een dagje of 10 (17/09). Dit wijt ik aan het reeds overvloedig aanwezig zijn van voorbloeiverschijnselen door de verlengde groei. Nu vertonen mn schatjes reeds vele eerste blonde haren.
Sporadisch (heel heel soms, maar 1 is al teveel…) zag ik nog eens een wit nymfje over de bodem lopen. You cowards, stop hiding! I show you my shoa-lihn kung-fu style…hjaaaa, tiger-ninjaslag!!!
Voor alle zekerheid heb ik dus nog een keer gesproeid, dik na het verstrijken van de wachttijd. Mijn vrees was dat het product al over zijn sterkte heen was en die nieuwe sletjes wel al iets meer aankonden dan hun lesbische voorgeslacht. Daarna heb ik mn hele groeihok ondergesproeid, samen met de potten waar de plantjes instaan en alles wat in mn hok staat (tot ventilator, verwarmingetje). Grote aandacht kregen plekken waar eventueel een kier zou kunnen zijn zoals hoeken en spleten of de plek waar de vijverfolie is vastgekleefd ad kast. Ik heb de maximale dosis gebruikt voor een plant van 50 tot 120 cm (plantjes waren allen ongeveer 52 cm hoog).
Ook hier selecteer ik de mooiste pics, eventueel herken je wel planten die terug komen. Geniet ervan
De eerste 4 zijn black jack, 2 foto's van de LST plant en 2 van de getopte plant. Steeds boven en dan vooraanzicht. De plant begint al serieus tricho's aan te maken, maar...
Vorige keer had ik een probleem met het overzetten van de pics naar pc en was ik die van ice cool verloren. De volgende 4 zijn Ice cool, 2 geLSTde exemplaren opnieuw voor en bovenaanzicht met veel witte kopjes en blaadjes vol tricho's Dit is echt krachtig zaad hoor volgens mij en alle plantjes zijn lekker gelijk, kleine blaadjes met veel plaats voor witte volle kopjes.
Daarna opnieuw de super lemon haze plantjes, de laatste 2 is de getopte SLH uit vorige post opnieuw voor en zijaanzicht. Voor een grootwordende sativa valt dat heel goed mee moet ik zeggen!
Afsluitend nog enkele overzichtsfoto's van de m². Op de eerste zie je duidelijk veel meer witte kopjes op de voorste rij dan achteraan, niet toevallig de lst rij... Er zitten 2 'grote' gaten in waar het niet echt wou groeien, achteraan echter is nog veel lege plek vind ik. We zullen zien, mayb worden de buds veel dikker he.
Opnieuw heb ik ongeveer evenveel afgesnoeid, hier en daar scheuten die het toch niet zouden gaan redden en alles tot de voorlaatste bloeischeut afgedieft. De foto vind ik helaas niet terug.
06/10: just for fun:
De plantjes hebben de 2e behandeling met glans doorstaan.
Nog steeds is de temperatuur constant gedurende dag en nacht op 21 en 26°C. Bij het verhogen van de lamp gedurende de week is deze naar beneden gevallen en heeft een scheut van mn getopte super lemon haze geknakt. Er was duidelijk een druppel plantensap merkbaar maar ik heb ze wat opgelapt met enttape. Deze doet het uitstekend en evolueert naar mijn mening gewoon lekker mee met de rest.
Zo vroeg en zoveel tricho’s als bij de ice cool en black jack van Sweet Seeds heb ik tot nog toe niet mogen waarnemen (Psychodelicia was ook vroeg de vorige keer, maar ik twijfel sterk of ik zo’n genen al in mn kast heb gehad (nochtans 2e keer black jack…). De Black Jack is een plantje die vlug stresst en paarse steeltjes gaat aanmaken (zeker niet van nature!!!) naar mijn mening. Echter, zo vlug zul je haar niet kapot krijgen!
Ice Cool is een plaatje, zeer mooie bossige plant. Iets lichter van kleur dan we gewoon zijn en de geur die je doet denken aan vluchtige alcoholdampen om een lekker vuurtje mee te gaan stoken. Idd, Organic zei het me eens en ik verklaarde hem gek (geef toe, dat is hij ook een beetje he ). Maar, de plant heeft zo iets… brandbaars Ik hoop dat ze zo vurig is alsof ze ruikt.
Dagelijks tellen mn schatjes meer haartjes en nu pas begint het weer echt. De geur is niet te harden en ik wil slapen in mn hok!
Wat ik verder nog eens moet gaan onderzoeken: de planten vertonen minder symptomen van de ziekte tmv naarmate de tijd verstrijkt. Witverkleuring stel ik niet meer vast en de zijsvorm van de vingers is niet zo duidelijk meer op te merken. De tripsen brengen geen nieuwe kiemen meer binnen en ik heb veel zorg besteed aan mn schatjes. Het contact met de ziekte is dus al zeker verminderd. Ik vraag me af of een plant eventueel een virus zelf zou kunnen overwinnen (tuurlijk niet volledig, maar je begrijpt wel… net zoals er tegen grip eigenlijk niet echt een pilletje bestaat, veel rust en slaap is voor mij genoeg). Ik maak me dagelijks minder zorgen over de ziekte omdat ik ervan overtuigd ben dat als de rest ideaal is, je weinig opbrengst verlies zult leiden. De nieuwe blaadjes tussen de bloeiende knoppen zijn weer lekker diepgroen zoals het hoort. Even een kleine beschrijving van hoe vreemd het kan gaan: mn onderste bladeren zijn meestal nog groen, met hier en daar grijze vlekjes uiteraard; die in het midden vergeeld met de duidelijke mozaïektekening, kromme vingers en vervorming door tripsschade; de bovenste zien er weer lekker gezond uit (beter dan ooit tevoren) en zitten van top tot aan de steel vol tricho’s.
Mijn bevindingen:
- Het aantal toppen aan de voorkant van de kast (LST kant) is minstens het 3 tot 4voud van deze aan de achterkant (getopte soortgenoten voor vergelijk).
- Sweet Seeds planten (black jack, ice cool en vroeger uit ervaring ook psychodelicia) zijn naar mijn bescheiden ervaring planten die vlugger in bloei schieten en veel meer tricho’s aanmaken bij aanvang van de bloeiperiode dan Greenhouse planten (super lemon haze en lemon skunk). Of ze daarom beter zijn, dat zou ik daarom nog niet durven zeggen maar je zou het zelf eens moeten komen bekijken. Mn fotografisch talent stelt me jammer genoeg niet in staat een degelijke foto te maken ervan Volgende ronde staat mn hok vol greenhouse genetica, dan zal ik wel zien he. Echter, mijn hartje ligt momenteel bij sweet seeds.
- Oorspronkelijk dacht ik: misschien beter een plant met vele kleinere toppen dan eentje met enkele grote. De toppen zijn even dik tot nog toe, vertonen veel meer ticho’s (zelf aan de buitenkant tegen de wand) en ik hoop dat het zo verder gaat. Mn werk zal gaan lonen volgens mij!!!
- Zoals onze Monty altijd zegt: snoeien doet groeien. Het wegsnoeien van nieuwe groeischeuten (die je bewust hebt laten uitkomen), die toch nooit volledig tot ontwikkeling zullen komen, werkt bevorderlijk voor de ontwikkeling van de meer sterkere scheuten.
Deze foto’s heb ik gisteren gemaakt, ook een grote 2 weken na deze uit vorige post. Ook het bladerdek snoei ik veelvuldig (zie foto’s die ik steeds toevoeg van knipafval) en heb hier enkel positieve ervaringen mee. Zie maar eens naar de overzichtsfoto’s hoeveel blaadjes er nog aanhangen.
- Dieven is noodzakelijk! Dit heb ik gedaan na het verminderen van de groeispurt. Zo weet je ongeveer hoe de plant zich zal zetten naar het licht. Ik verwijder alle (bloeiende) zijscheutjes op 1 na onder de topbloeischeut. Dit zal toch nooit echt iets worden en zo heeft de top alle energie.
- Dieven kan ook gebruikt worden om je planten wat gelijk te trekken. Hiermee bedoel ik dat als een plant een beetje achterblijft qua grootte, ik deze vroeger ga afdieven dan de andere. Op deze manier heeft ze meer energie om naar boven te groeien terwijl haar zusje deels haar energie in het ontwikkelen van zijscheutjes steekt. Zo kan ze dus wat inhalen tot je beslist haar zusje ook te gaan dieven. Dit heb ik ook al wat onder de knie met het toppen want alle plantensoorten werden bewust op verschillende tijstippen ingezaaid en staan nu soms naast hun topstek. Let wel op, een zekerheid kan ik niet geven ivm het onder contole houden van piekvorming en het is zeker geen wondermiddel.
- LST zorgt voor planten van grotendeels gelijke grote. Een uitschietertje zit er altijd wel eens bij, alhoewel ik ze niet echt heb deze keer (aan de rand uiteraard wel een beetje). Een sativa naast een indica is geen enkel probleem meer.
- een LST plant verbruikt tijdens de groei meer voeding dan een normale plant, tijdens de bloei is dit verschil minder opvallend. Wat me verder nog opvalt is dat een LST plant minder water nodig heeft. Dit is volgens mij te wijten aan het dichte bladerdek dat het vocht lekker beneden houdt en opdroging tegenhoudt.
- Indien je de ideale omstandigheden zo perfect mogelijk kan benaderen dan val je dagelijks achterover van verbazing bij de controle na het aanspringen van de lamp.
Ook hier een selectie van de chef Enjoy! De foto's werden deze keer gemaakt met het licht aan omdat ik vanaf deze kweek besloten heb tijdens de nacht nooit of te nimmer de kast te openen. Misschien is het dit, wat nu loont.
Opnieuw eerst de black jack, dan 2 keer ice cool en de rest is super lemon haze. Meer uitleg hoeft hier niet denk ik Me lovin' blondies
Comment