Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Ook de staat van mijn plantje(s)..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Geef Weer
Clear All
new posts

    Ook de staat van mijn plantje(s)..

    Korting op 420shop
    Hallo,

    Ik ben met mijn aller eerste kweekje bezig en ik heb een vraag. mijn planten zijn sinds 1,5 boven de grond. Nu heb ik 4x big buddha haze en 1x white widow geplant.
    De planten zagen er alle 5 goed uit toen ze net boven waren, alleen de white widow lijkt last te hebben van het TMV, tabaks mozaïek virus. Ik heb op het forum gelezen dat dit vervelend is omdat het de oogst verminderd maar er niks meer aan gedaan kan worden...
    Nu is er alleen 1 big buddha die in de groei best wel achter blijft..
    De 1e foto is dus van de Big Buddha die achter blijft en lelijke vorm bladeren heeft, die daarna is van de gezonde Big Buddha die er naast staan
    BB1.jpgBB2.jpg

    Mijn vraag over deze plant is, herkennen jullie dit? en is het de moeite om haar nog te proberen op te lappen? Anders plant ik haar in de kas buiten en kijk ik wel wat ze doet..
    Hieronder is de foto van mijn White Widow, op de foto is het niet heel goed te zien maar je ziet dat de bladeren wat aangetast zijn qua kleur enzo.. Is dit echt het TMV denken jullie? of is het wat anders?

    WW1.jpg

    Ik heb vorig weekend bij de shop de orange bud eens geprobeerd en deze vond ik echt super! als jullie de big buddha geen kans meer geven zit ik te denken om een zaadje van de orange bud te bestellen, is deze makkelijk te kweken?

    Het zijn veel vragen haha maar Alvast bedankt!

    #2
    Re: Ook de staat van mijn plantje(s)..

    TMV is een veelvoorkomend virus, de symptomen zijn bekend maar de gevolgen lopen nogal uiteen. Bij sommige planten werkt dit juist in een voordeel. Het is wel een virus natuurlijk, maar mijn planten zijn er altijd overheen gegroeid. Geen probleem dus. Of het uberhaupt écht TMV is, dat moet nog blijken. Soms vergroeit een plant zo, dat er aderen afgekneld worden. Daardoor krijg je verkleuring in je blad. Soms is dat TMV, soms gewoon een foutjemoetkunnen.

    Het lelijke blad vind ik trouwens prachtig. Zo zie je dat deze soort écht zijn oorsprong heeft in Azië. Die grove kartels op een relatief breed blad zijn daarvoor vrij typerend. Oplappen is dus niet nodig.

    Over orange bud weet ik verder niet qua kweken. Maar die zou niet moeilijker moeten zijn dan de rest.
    Een wijs man zei ooit: Als je iets niet kunt vinden over wiet kweken, dan wil je het blijkbaar niet graag genoeg weten.
    Rommeltopic. Buiten2016. Buiten2015. Buiten2014.

    Comment

    Bezig...
    X