Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

Collapse
Dit topic is gesloten.
X
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Geef Weer
Clear All
new posts

    Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

    Korting op 420shop
    Zoals ik al zei in het 'Stel je even voor' topic, begin ik met een Lowryder kweekje.
    Ik verwacht er weinig van en hoop eigenlijk dat ik iets overhoud waar ik zaad van kan trekken. Ik heb 14 reguliere Lowryder #2 zaden gekocht via een marktplaats en ik heb er 1 geplant.

    Setup:
    -2x20W Calex (action) tornado spaarlampen 1160 lumen, 2700K? (verpakking kwijt, kan ook 2600K zijn), Bullit lampenkappen zoals ergens op dit forum staat aangegeven (goedkope, lekkere en goede tip trouwens!)
    -Pot van ongeveer 4 L
    -Grondmix: compost uit koeienmest en moestuingrond vol met wormen.
    -Speciale toevoegingen: Slangenmest, terrarium mulch (een boel geperste papierkorrels zonder bleek en andere toevoegingen, zie dierenwinkels, soort perliet-achtig effect)
    -Overig: USB fan, plant staat in mijn slangenterrarium, vandaar de speciale toevoegingen (was voorhanden en zal vast niet slecht werken), in het terrarium hangt ook nog: 1x5W grow Led van chinavasion.com, 3x11W TCP tornado spaarlampen, 2x afghan outdoor die bij wijze van test onder de 5W led hebben doorgebracht (niet thuis proberen! Tenzij je zaad overhebt en er vanaf moet! Wel leuk experimentje, erg goede zaailingenlamp tot 2 internode!) en 1x autoflower aardbeienplant die het jaar door aardbeien aanmaakt! Lekker voor bij de vreetkick! Een watervalletje, voor de luchtvochtigheid, een lompe Elaphe Schrenckii (google even, mooi beest!) die destructief met de plantjes omgaat in een gevecht om de lampwarmte (een halve kilo gewicht op je zaailingen is geen pretje)..
    -Temperatuur: schommelt van 21C in de bak zelf, tot 27C constant onder de lamp.
    -Totale oppervlakte: breedte 1,22 x diepte 66 x hoogte 66
    -Lichturen: 13/24 Ivm het reptiel dat zijn winterschema aan moet houden. Brengt minder op, weet ik, boeit me niets.

    Nu, na 4 dagen steekt het kopje al boven het zand. Groeit even stabiel als andere soorten de afgelopen 5 jaar buiten gedaan hebben, ziet er prima gezond uit dus.

    Ik heb ditmaal bij wijze van experiment niets van tevoren laten kiemen en het slechtste zaadje dat er tussen zat gewoon in de grond gedouwd. Normaal ben ik wat preciezer, maar daar had ik nu even geen zin in. Ik ben gewoon benieuwd naar de lowryder zelf, en hoe deze het doet in mijn terrariumklimaat. Als het een mannetje is laat ik hem lekker afbloeien en verzamel ik het stuifmeel en als het een vrouwtje is dan wordt dit de eerste keer dat ik lowryder ga roken. Ik heb tot nu toe op dit forum alleen beginkweekjes gezien met twee tornadolampen, nadat iedereen begon te schreeuwen dat dat te weinig was, is bijna iedereen overgestapt op 4 lampen.. Heeft iemand hier ooit een kweek volledig afgerond met 2x1160 lumen spaarlampen of iets vergelijkbaars? Bijvoorbeeld 2x23w Phillips? Wat kan ik verwachten van deze setup?


    Ik heb tevens ook gehoord dat de geur van lowryders erg varieert qua intentsiteit, vanaf welke week bloei is een filter echt nodig volgens jullie? En vinden jullie ventileren uberhaupt hard nodig in een ruimte van 1,2M bij 66 bij 66? Aangezien de temperatuur redelijk stabiel blijft, al helemaal zonder ventilatie. Wanneer de fan uitstaat vindt er luchtverplaatsing verplaatsing plaats van ongeveer 4L/min.

    Opmerkingen, tips en trucjes zijn welkom!
    Foto's volgen!
    Een wijs man zei ooit: Als je iets niet kunt vinden over wiet kweken, dan wil je het blijkbaar niet graag genoeg weten.
    Rommeltopic. Buiten2016. Buiten2015. Buiten2014.

    #2
    Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

    haha neig FOTO's

    Comment


      #3
      Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

      2011-11-04 19.28.01.jpg De eerste LED setting, meer dan dit is het niet geworden. Na 2 weken groeiden ze nauwelijks meer en de bladeren bleven klein. Lampen hingen eerst lager.
      2011-11-12 17.07.38.jpgDe elaphe onder de LED
      2011-11-11 15.13.30.jpg Dag 1 boven de grond
      2011-11-12 17.06.49.jpgDag 2 boven de grond
      2011-11-12 17.07.11.jpgTotale setup op het moment. Het zijn trouwens 2x autoflower aardbeien! 2x afghan outdoor die eigenlijk al afgeschreven zijn en de kleinste is de Lowryder.
      Een wijs man zei ooit: Als je iets niet kunt vinden over wiet kweken, dan wil je het blijkbaar niet graag genoeg weten.
      Rommeltopic. Buiten2016. Buiten2015. Buiten2014.

      Comment


        #4
        Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

        leuk als je die slang in een wietbos laat wonen
        Poepzak 2015 - Amnesia, AK47, Red Purps, Auto Bubble & Sweet Mango Autoflower

        Comment


          #5
          Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

          idd ik wacht nog op foto waarop de slag tussen de plantjes ligt ... geen last van rippers jij

          Comment


            #6
            Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

            Het was even wachten tot hij er vanzelf in klom (want zo'n prachtig beest moet je zo min mogelijk verstoren!), maar op aanvraag: de foto's!
            2011-11-13 16.55.19.jpg2011-11-13 16.55.08.jpg
            De aardbei groeit lekker door, begint nu uit te lopen (na 3 dagen) en de Lowryder zit op 3 tot 4 cm hoog en begint aan zijn tweede setje bladeren (het is dag 3 boven de grond, dag 7 vanaf zaaien).
            Tevens heb ik mijn totale setup maar aangepast, voor de temperatuur naar 4x20W Calex SL. De kleurtemperatuur is trouwens 2700K. Mijn initiële plan is in duigen gevallen, niet zozeer omdat ik voor meer opbrengst wil gaan, maar omdat de temperatuur buiten aan het dalen is. Ik heb een zolderkamer van gemiddeld 3 graden warmer dan buiten, dus nu het 's nachts begint te vriezen heeft mijn slang meer warmte nodig. Een van de oplossingen was: een spot van 60 watt van de dierenzaak voor €14,50 of nog één fitting erbij kopen (1,60) en twee SLs van samen 5 euro. Omdat dit project erg budget is: de SLs met extra fitting.

            Over budget gesproken; tot nu toe ben ik kwijt geweest:
            - 1x kabel van ongeveer €5
            - 1x 3 verhuisfittingen van de GAMMA á circa €4,50
            - 4x 20W Calex Spaarlampen van de Action €10
            - 1x fitting van de GAMMA €1,60
            - 1x USB Fan van de action en een oplader van oude sony ericsson € 5 (deze was al aanwezig, net als het terrarium zelf; zelfbouw dus zo'n €140. Maar met een potje oude verf en wat planken of een oude kist of curverdoos heb je ook genoeg, dus dit reken ik niet mee)
            - Zaadjes: 26 voor 13 euro is 50 cent per stuk.

            Totaal afgerond voor 1 plant - aanwezige pot, grond, voeding en water niet meegerekend- : 21 euro.
            Totaal aantal watt: 80 x stroomkosten = geen idee, ik betaal niet.

            Maar nu rest de vraag nog steeds: heb ik een koolstoffilter nodig? Of uberhaupt afzuiging? Mijn terrarium kan namelijk zonder afzuiging, kan iemand me iets vertellen over de sterkte van de geur van één lowryder?
            Alvast bedankt!
            Een wijs man zei ooit: Als je iets niet kunt vinden over wiet kweken, dan wil je het blijkbaar niet graag genoeg weten.
            Rommeltopic. Buiten2016. Buiten2015. Buiten2014.

            Comment


              #7
              Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

              kan je nix me levende huismuizen doen? heb er die men planten opeten en die dus een verdiende passende straf moeten krijgen
              .. opgefret worden door de weedslang lijk me wel wat

              Comment


                #8
                Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

                ik had er 3 in huis onder TL bubblelicious autoflowers, en zo gauw de eerst ook maar het kleinste beetje bloei vertoonde rook je de plantjes tot aan de voordeur.
                Ik zou zeggen dat je een filtertje nodig hebt dus...

                Comment


                  #9
                  Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

                  kijk mss is ff hier
                  DIY koolstoffilter
                  of
                  hier met dan zoeentje bij
                  dampkap + koolstoffilter (kan natuurlijk ook 2dehands dampkap zin vanop 2dehands.. Bijv Gratis dampkap )
                  of
                  gewoon vette slakkenhuisafzuig bij alien gaan halen maar daar betaal je voor zelfde zuigkracht als die dampkap het dubbele

                  editje: dampkap maakt wel vrij veel lawaai
                  Last edited by smokeykev; 16 November 2011, 12:37.

                  Comment


                    #10
                    Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

                    @ Eefenkevin: hahaha muizen zijn altijd welkom! Extra voeding voor de slang, en daarna voor de planten!<br>Het gaat hier om één lowryder, dus die woeste afzuigers van 59x50cm vind ik wat overdreven voor een ruimte die nu heel degelijk afgezogen (hahaha! afgezogen!) wordt door een usb-fan van 5 volt! Die DIY koolstoffilter heb ik inderdaad al bekeken, meerdere keren. Goede oplossing en redelijk budget! Thanks voor het nogmaals in de spotlight zetten! DIY mag meer gepromote worden vind ik! Ik ga er denk ik wel mijn eigen draai aan geven, misschien een tutorialtje van maken. Ik zat te denken aan geperforeerde bloempotjes of iets dergelijks. Of van die mazige bloempotjes die je krijgt bij tuincentra voor waterplanten, zijn in principe gaasbakjes.

                    @ Weeniewie: Bedankt voor je antwoord! Ik heb er nu afghan outdoor (van High-supplies.com waar ik NOOIT meer wat bestel, witte zaden - je kent ze wel, die doodgeboren feutussen- zonder kiemkracht, ratio uitkomst 1/5) bij staan, maar die zullen nooit in bloei komen, ze staan er eigenlijk bij als ijkpunt om te zien of de lampen de goede afstand hebben. (stretchen ze teveel dan moeten de lampen lager, voordat de Lowryder begint te stretchen.) Je hebt het echter over drie stuks bubblelicious, dat is drie keer zoveel als ik straks in bloei heb. Het zijn ook grotere planten. Vind je deze vergelijkbaar genoeg om een oordeel te vellen? Ik moet een beetje kritisch blijven.

                    Over die high-supplies trouwens: ik raad ze af. De zaden die ze mij geleverd hebben waren van onvoldoende kwaliteit. De planten idem. Early bud was ook echt butt. Niets van de bigbud kwam er in terug, niets van de early ook trouwens.<br>Om over die afghan nog maar te zwijgen.. Hermafrodiet of een vrouwtje zonder toppen, alleen wat haartjes hier en daar. Vatbaarder voor schimmel dan welke soort dan ook! Die ik ooit gegroeid heb dan.. Ruderalis Indica (sensi), Shiva Shanti II (sensi), Early bud, afghan outdoor en nu lowryder (marktplaats). Ze wilden de niet-ontkiemde zaden terugnemen en ruilen voor goede, daar heb ik niet meer op gereageerd. Prima service hoort wat mij betreft in het begin te zijn, niet achteraf. Al helemaal niet met een doorzichtige verpakking. Als grower weet zelfs ik -iemand die nooit doelbewust zaad heeft gemaakt- hoe een gezond zaadje eruit ziet.

                    Enfin: terug naar het kweekverslag:<br>Dag 4<br><img src="http://www.jointjedraaien.nl/wietforum/attachment.php?attachmentid=97926&amp;stc=1" attachmentid="97926" alt="" id="vbattach_97926" class="previewthumb">&nbsp;De aardbei staat er prima bei!&nbsp;<br><img src="http://www.jointjedraaien.nl/wietforum/attachment.php?attachmentid=97927&amp;stc=1" attachmentid="97927" alt="" id="vbattach_97927" class="previewthumb">Tweede setje bladeren begint zich te vormen.<br><br>Ik zie een broken imagelink pictogram.. Maar ik kan geen voorbeeld aanklikken, dan log ik blijkbaar uit. Doe het er maar mee voor vandaag
                    Attached Files
                    Last edited by LR2; 16 November 2011, 20:43. Reden: url/html code werd weergeven, plaatjes werkten niet. Ik logde uit zonder uit te loggen.
                    Een wijs man zei ooit: Als je iets niet kunt vinden over wiet kweken, dan wil je het blijkbaar niet graag genoeg weten.
                    Rommeltopic. Buiten2016. Buiten2015. Buiten2014.

                    Comment


                      #11
                      Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

                      Auto bubblecious word ook niet groter dan 50 cm hoor. dus niet echt groot. en nadat de EERSTE in bloei kwam begon het al te meuren
                      Dus nee denk dat je met 1 bloeiende lowryder net zoveel krijgt
                      Overigens vind ik het geen probleem als me huis naar wiet ruikt.
                      Maar goed Westport gaf mij ook al eens deze tip en ik quote:

                      Altijd zo discreet mogelijk zijn! Een verwittig man is er twee waard. Best hang je een klein koolstof filtertje in je teelhok!

                      Comment


                        #12
                        Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

                        Die sneek ligt lekker te wachten, die heeft al een heel ontsnappingsplan uitgedokterd.
                        sneek.jpg

                        ~ 2011-12 ~ 2012-13 ~ 2017 ~ 2019 ~ 2020 ~ BuitenQweeksels ~

                        Comment


                          #13
                          Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

                          Hahahaha ferme paintskills!
                          ‘A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on’

                          Comment


                            #14
                            Dat dacht ik.

                            Send from my GT-I9100 White
                            ~ 2011-12 ~ 2012-13 ~ 2017 ~ 2019 ~ 2020 ~ BuitenQweeksels ~

                            Comment


                              #15
                              Re: Terrariumgrow 1x Lowryder #2, 2x Calex 20W, 1x aardbei autoflower

                              @Weeniewie: bedankt! Het is duidelijk zo!

                              Wat ontsnappingsplannen betreft, daar zijn al maatregelen voor bedacht vóórdat de slang er uberhaupt in kwam, maar hij zal vast de klim gaan wagen.. Ook al leid het nergens toe! Dat weet ik zeker! Het is net een hond wat dat betreft: "ben ik ergens nog niet opgeklommen, heb ik ergens nog niet overheen gepoept? Dan ga ik dat doen zodra het kan!" Raar beest!

                              De lowryder gaat prima, de afghans ook dus die kunnen binnenkort de prullenbak voordat ik me aan ze ga hechten...
                              Foto's volgen dit weekend wel weer!

                              Een wijs man zei ooit: Als je iets niet kunt vinden over wiet kweken, dan wil je het blijkbaar niet graag genoeg weten.
                              Rommeltopic. Buiten2016. Buiten2015. Buiten2014.

                              Comment

                              Bezig...
                              X