bladluis

Collapse
X
 
  • Tijd
  • Geef Weer
Clear All
new posts

  • hasjboom
    replied
    Re: bladluis

    Ik heb nu idd stekken..getracht zo goed mogelijk ermee om te gaan... de stekjes en kweekruimte behandelen enz..herhalingen niet vergeten...

    tis een ruime maand goed gegaan...nu maar ffkes goed bestrijden. Denk dat ik kies voor de roofmijt. ik zal de vooruitgang erover nog melden. Kzal ook proberen bijde vopgende kweek een verslag bij t houden op de forum

    Leave a comment:


  • Kwasimodo
    replied
    Re: bladluis

    Bedankt voor die tools, Stemma.

    Verbaal ben ik mans genoeg en ik heb dus geen illustraties nodig.

    Maar het blijft me boeien en mijn belangstelling houden hoe iemand er toe kan komen om een discussie, in plaats van met argumenten, af te sluiten met basta.

    Sterker nog, ik ben geobsedeerd, hoe iemand zich die discussietechniek heeft eigen gemaakt.
    Last edited by Kwasimodo; 14 January 2015, 16:43.

    Leave a comment:


  • Stemma
    replied
    Re: bladluis

    , sorry Hasjboom, ik moet even kwasimodo helpen.

    @ Kwasimodo


    Oorspronkelijk geplaatst door Kwasimodo

    Zoals ik ook mijn kinderen heb ontraden het woord "basta" -hoewel dit woord wel tot hun vocabulaire behoorde- ooit te gebruiken.

    En we zijn zielsgelukkig, dat onze kinderen de innerlijke beschaving hebben, dit woord nooit te gebruiken.
    Je fixatie voor het woord "basta" begint mij steeds meer op te vallen, sterker nog het raakt mij zelfs.

    Vooruit, ik ben de beroerdste niet, ik ga je helpen met wat "flooding" .


    pasta-e-basta.jpg

    spel-basta.jpg

    791356.gif


    logo_header.png






    images basta.jpg


    Succes !


    Nu weer ontopic Hasjboom ,

    De meningen zijn verdeeld de een zweert bij roofmijt de ander vond dat een mislukking. Zelf heb ik baat gehad van Spired van A.R.T.S en Nemmolie, ik heb mijn tent er spintvrij mee gekregen.
    Maar ik juich niet te vroeg, want als ik even bezig ben in de tuin en hierna "ongewassen" naar mijn kweektent ga neem ik de spint zo weer mee mijn tent in.

    Heb je soms stekken in je tent (gehad) ?
    Last edited by Stemma; 14 January 2015, 16:07.

    Leave a comment:


  • hasjboom
    replied
    Re: bladluis

    ik had dus begrepen dat de gassen/geuren ook dodelijk waren en daarom preventief in de kweekruimte gebruikte...
    en dan bedoel ik: mochten ze nog ergens verstopt zitten dan gaan ze nu wel dood...
    zoals ik al zei ik heb nog wat te leren en in te lezen wat betreft V.(oldemort)--> hij die niet genoemd mag worden

    bedankt voor jullie inzet

















    Oorspronkelijk geplaatst door hasjboom

    zou een natuurlijke bestrijding(roofmijt) niet de voorkeur genieten ten opzichte van de plant behandelen met een anti spint middel of neemolie emulsie?
    en met stofzuigen, zal dan de eitjes ook meegaan? val ik hiermee de plant niet te veel mee lastig/stress?(de plant van dr plek halen zodat elk blad goed te controleren/behandelen/afzuigen is)

    iemand nog ideeen hierover?

    Leave a comment:


  • QnQ
    replied
    Re: bladluis

    Yep, zou ik zeker doen, via google is er genoeg over te vinden.

    Het wordt zeker niet aangeraden dit te gebruiken.
    Dit is juist één van de redenen om zelf te gaan kweken : Gif in je wiet.

    Als je je ruimte preventief met V. behandelt ben je sowieso al een beetje apart bezig.
    Het is een contactmiddel is, je moet de beestjes raken, dus 't werkt niet preventief.

    Leave a comment:


  • hasjboom
    replied
    Re: bladluis

    Excuses... ik heb de forumregels weleens doorgelezen maar dit staat me niet niet (meer) bij...

    Ik zal me ook ff meer inlezen in de gevaren van vertimec.

    Leave a comment:


  • Kwasimodo
    replied
    Re: bladluis

    Vertimec bestaat nu eenmaal.

    En het bestaan ervan kan niemand ontkennen.

    Het is zonneklaar dat het gebruik ervan ontraden moet worden.

    Zoals ik ook mijn kinderen heb ontraden het woord "basta" -hoewel dit woord wel tot hun vocabulaire behoorde- ooit te gebruiken.

    En we zijn zielsgelukkig, dat onze kinderen de innerlijke beschaving hebben, dit woord nooit te gebruiken.
    Last edited by Kwasimodo; 14 January 2015, 13:24.

    Leave a comment:


  • ceBep
    replied
    Re: bladluis

    Gebruik (en promoten van Vertimec) wordt hier niet op prijs gesteld.
    Lees de regels!

    Leave a comment:


  • Stemma
    replied
    Re: bladluis

    Vertimec is een verboden middel en zeer ongezond. Wordt door broodkwekers gebruikt of door domme of naieve hobbykwekers die het niet erg vinden om kankerverwekkend gif op te roken.

    Lees de forumregels nog eens na, je mag het hier op het forum, volgens mij, zelfs niet over Vertimec hebben.
    Last edited by Stemma; 14 January 2015, 11:57.

    Leave a comment:


  • hasjboom
    replied
    Re: bladluis

    ik dacht dus dat t bladluis was omdat ik eerst wat eitjes had gevonden onder een blad, een enkele beestje zag lopen en omdat ik nergens webbing kon vinden...de eerste x dat ik t opmerkte iig.(smoesjes-->) twas ook net het moment dat ik naar bed ging en nog even ging spieken bij de dames. daarbij kwam ook nog dat t op het achterste plantje was. gewoon te snel een verkeerde conclusie getrokken helaas. pas toen ik meer moeite moest doen om de foto te maken zag ik dat het tog spint is. voor de zekerheid na me constatering een maat van me laten kijken ernaar (al een aantal jaar een fanatieke hobbykweker) en die bevestigde mijn laatste waarneming.


    ben nog niet zo heel lang bezig maar inmiddels geleerd(en gedaan) om de jonge plantjes en kweekruimte preventief te behandelen(vertimec). was eigenlijk best trots dat het ik, tot nu toe dan, geen last had van beestjes. fotos nemen van het beestje was tog een lastigere klus dan ik had gedacht. ik kan wel, straks voor t licht aangaat, fotos maken van t aangetaste blad.

    zou een natuurlijke bestrijding(roofmijt) niet de voorkeur genieten ten opzichte van de plant behandelen met een anti spint middel of neemolie emulsie?
    en met stofzuigen, zal dan de eitjes ook meegaan? val ik hiermee de plant niet te veel mee lastig/stress?(de plant van dr plek halen zodat elk blad goed te controleren/behandelen/afzuigen is)

    ik hoor graag de reacties en deze plaag zal niet winnen, al motte we beiden stervuh.....
    Last edited by hasjboom; 14 January 2015, 11:16.

    Leave a comment:


  • Stemma
    replied
    Re: bladluis

    Als je spint voor bladluis aanzag hadden ze al lekker lopen zuigen aan je blad. Plaats een foto van een aangedaan blad zodat we mee kunnen kijken of het echt spint is.
    Je kunt de bladeren afdeppen/afsoppen (kwastje of watje) met een anti spintmiddel zoals a.r.t.s. spired of neemolie emulsie. Vooral de onderkanten van de bladeren goed behandelen, daar leggen ze hun eitjes en zitten ze bij voorkeur. Zelf besproeide ik ook mijn aarde en potten ermee. Behandeling moet altijd herhaald worden. Ook gelijktijdig je hele tent uitsoppen met de a.r.t.s. of neemolievloeistof of dettol.
    Beestjes kruipen namelijk door je hele tent heen. Niks frusterender als je plant spintvrij is en ze weer vrolijk na 2 weken op je plant kruipen.

    De evt. webjes kun je verwijderen zoals amazing omschrijft. Ook helpt een tak bovenop de top hangen, zodat ze daar in kruipen, maar dat is meer iets voor aan het eind van je kweek. Er zijn hier topics over.

    Succes en hou vol, ik weet wat voor rotplaag dit is

    Leave a comment:


  • amazing
    replied
    Re: bladluis

    - spint ?
    - neem de stofzuiger doe er een nylonkous over en stof je dame maar eens lekker af
    - en weg is je spint

    Leave a comment:


  • belladonna
    replied
    Re: bladluis

    Was al vreemd Luizen bij binnen kweek

    Leave a comment:


  • hasjboom
    replied
    Re: bladluis

    bedankt voor jullie reactie.

    ik zal proberen straks een foto te maken.

    @QnQ: ik heb me idd afgevraagd waar ze vandaan komen. me inlaat komt van buiten maar daar zit van beide kanten een panty op. wel nog een x gecontroleerd maar niks geks gezien. heb geen andere planten in huis dus die optie kan ook worden afgestreept.

    @weibei: dus die larven zullen uithongeren en sterven..?


    zijn er nog andere alternatieven aan te raden die ik kan gebruiken in deze periode? heb gelezen in topics over knoflookwater maar dit goedje kan toch ook in de toppen gaan trekken?

    Dit bericht is samengevoegd wegens dubbelposting.

    ..........ik voel mij zo dom..........

    blijkt dat ik geen last heb van bladluis maar van spint...

    hoe heb ik me kunnen vergissen?


    te weinig kennis/te snel een conclusie trekken (ben nog steeds een leek)

    Leave a comment:


  • belladonna
    replied
    Re: bladluis

    Maak is een foto van die blad luis

    Leave a comment:

Bezig...