Keb een dikke week geleden 4 zaadjes laten ontkiemen northen..Nu dacht ik 4 iswat weinig ik ga ze allemaal ontkiemen heb ik nog paar bob marleys best zaadjes tussen vochtige doekjes gestoken en nog enkele northenr 6 totaal.Nu had ik gehoord dat als je zaadjes iets warmer liggen ontkiemen ze sneller.Ik natuurlijk de 6 zaadjes omwikkeld met vochtige doekjes op de chauffage gezet op een bordje met plastic folie over.Nu zijn er 2 uitgekomen en heb ik die al enkele dagen geleden ook geplant de andere 4 komen maar niet uit..De 2 dat geplant zijn zijn ook na 4 dagen nog niet boven de grond gekomen.. Dit vind ik natuurlijk niet echt aangenaam 4 van de 10 zaadjes komen uit..
Probleem ontkiemen zaadjes
Collapse
X
-
Je kan nog wat afwachten. 10 dagen tot na het te ontkiemen leggen kan er nog iets uitkomen maar daarna mag je de hoop wel stilaan opgeven. Misschien heb je ze te warm gelegd? Of misschien ligt het aan de kwaliteit? Aan de leeftijd van je zaad (die neemt namelijk elk jaar zienderogenaf? Welke zaadbank? Van een vriend gekregen?
Zijn allemaal dingen die wel eens aan de basis liggen van slechte ontkieming. Misschien gewoon ongeluk kan natuurlijk ook... -
Ook niet vergeten wat gaatjes in de folie te prikken hè.
grtzComment





Comment