Rare bladeren help
Collapse
X
-
Dit lijkt me een van de zeldzame keren dat we te maken hebben met een mosaiekvirus.
Een wijs man zei ooit: Als je iets niet kunt vinden over wiet kweken, dan wil je het blijkbaar niet graag genoeg weten.
Rommeltopic. Buiten2016. Buiten2015. Buiten2014.-
Wat doe ik hier mee? Kan dit andere planten besmetten of wordt dit een plantje met minder opbrengst gwn? Of herma verzekerd? -
Mozaïekvirus is zeer besmettelijk.
Of je plant dat heeft weet ik niet.
Komt veelal van besmette tabak.
Als je aan je planten gaat zitten altijd goed je handen wassen met zeep als je tabak hebt aangeraakt.
Sowieso kan goed handen wassen van te voren geen kwaad.
Er is meer dan enkel mozaïekvirus.
-
-
Niets. De ene plant krijgt er last van, de ander niet. De meeste wietplanten groeien er prima overheen. Het is niet helemaal duidelijk of ze ook slechter presteren of niet, maar besmettelijk is het zeker. Voor besmetting is echter een vector nodig, vrij vertaald is dat een pijl. Iets wat het virus injecteert in een andere plant, bijvoorbeeld een luis of schade aan het blad.Wat doe ik hier mee? Kan dit andere planten besmetten of wordt dit een plantje met minder opbrengst gwn? Of herma verzekerd?
​
Ik durf er vrij zeker van te zijn dat normale handelingen met je plant vrijwel geen besmettingsrisico vormt, maar als je gaat snoeien dan is het wel handig om deze plant als laatste te doen, zodat je niet met je virusvingers in de wondjes van andere planten gaat roeren.
Kun je het voorkomen? Nee. Kun je het verhelpen? Nee. Kan de plant er overheen groeien? Absoluut. Het vergroot de herma kans totaal niet.
Maar het is lastig om een goede diagnose te stellen. Er zijn talloze mozaiekvirussen en wiet is vatbaar voor een flink aantal, van cauliflower mosaic virus tot tobacco mosaic virus.. Het kan ook zo zijn dat er iets ligt te rotten in de wortelzone en dat het daardoor wat raar uitziet op het blad, veel gebreks- en ziektetekenen lijken enigszins op een virale besmetting en het wordt vaker wel dan niet een besmetting genoemd. Maar veelal is er wat anders aan de hand in de plant met dezelfde tekenen. Om het zeker te weten kun je een PCR-test doen, maar die zijn duur.
Omdat je in hydro/aqua lijkt te kweken, kun je er vanuit gaan dat het - als het om een virus gaat - zeker al in je water rondzwemt. Dat betekent dat ofwel alle planten het gaan krijgen, of dat die misschien resistent zijn. Er wordt geen selectie op gedaan bij breeders dus het is een beetje een hit or miss als het gaat om resistentie (en dus ook als het gaat om besmetting!). Ik zou het zelf lekker aankijken, voor zover ik heb gezien is er geen enkele plant die er langer dan een paar weken last van heeft.
Tag me nog eens 'n keer over een paar weken. Ik ben wel benieuwd hoe het loopt.Een wijs man zei ooit: Als je iets niet kunt vinden over wiet kweken, dan wil je het blijkbaar niet graag genoeg weten.
Rommeltopic. Buiten2016. Buiten2015. Buiten2014.Comment
-
Aspirine in het water doen misschien? -
Wacht eerst eens af of het daadwerkelijk een virus is en of je plant er overheen groeit en of het uitbreid naar andere planten. Als het allemaal niet zo hard loopt qua problemen, dan zou ik niets doen. Als het wel problematisch wordt, dan kun je de boel na de kweek wassen in (schoonmaak!)spiritus; ongeveer 2 euro voor 2 liter, en je kunt het 1:1 verdunnen met water, dus je zult zo'n 25 euro kwijt zijn uiteindelijk. Verdunde spiritus kun je ongeveer een dag of 2-3 gebruiken, dus als je economisch denkt dan kun je wel een sausje maken waar je 25L korrels per keer in laat soppen (12,5L spiritus, 12,5L water, 25L korrels, tenminste 2 uur laten soppen). Wel goed uit laten drogen daarna. En onthoud dat spiritus brandbaar is en dat je die vlammen niet ziet in daglicht. Eventueel kun je alle korrels vervangen door nieuwe, en je systeem afdoen met pure spiritus.
-
-
Comment
-
Hoe is alles afgelopen met de plant die waarschijnlijk het mozaïekvirus had,
ik had het in 4 planten
3 aan de ene kant en 1 aan de andere kant
Ik moest ruimte maken, dus de 3 aan de ene kant heb ik eruit gehaald , de andere is blijven staan
Versprijden doet het tot nu toe niet
Comment
-
Het was vooral 1 soort die er last van had ,royal creamatic en 1 f1 aan de andere kant
de royal creamatic 1 bleef erg achter 1gemiddeld en 1 buffel van een plant
ze staan nu bij iemamd buiten, dus ik kan straks nog vergelijken wat de uiteindelijke verschillen zijn in de opbrengst
oja de shiningsilverhaze lijkt ook last te hebben
Daar worden het geen getekende lichtgroene vlekjes
maar iwts meer geel erin
Net of er voeding op het blad gebrand is
Maar ik zag het gister ook op de nieuwe scheutjesComment
-
Aspirine van Bayer helpt tegen tmv, de plantjes blijven er wel wat kleiner door.
Aspirine is ook een ingredient van noekepoekesap, vraag QnQ maar wat dat is.





Comment